Gašenje plina prilikom dodavanja gasa, čudni simptomi

Topic u kojem "dežura" naš glavni serviser, rješava probleme i daje savjete.Na svako pitanje odgovara se isti dan...

Moderatori/ce: IVAN LPG1,I wonder,gogo,hgzg,virion,tidala,kerting,Moderatori

Sarajevac
Novi Korisnik
Automobil koji vozite: Hyundai Elantra

Gašenje plina prilikom dodavanja gasa, čudni simptomi

PostPostao/la Sarajevac » 12 ruj 2018 15:00

Pozdrav,
U zadnjih nekoliko dana počeo mi se dešavati slijedeći problem:
Nakon vožnje autoputem (nikada preko 120-130) i prilikom prolaska kroz naplatne rampe, nakn što sam usporio i kada počnem da ubrzavam (tj kada počnem pritiskati papučicu gasa), prebaci mi s plina na benzin.
Isto mi se dešava i tokom usporavanja i ponovnog dodavanja gasa (npr, ne mogu da preteknem nekoga, pa moram da usporim, kada dodam gas - prebaci mi na benzin.
Nakon toga neće da mi vrati na plin, pokazuje da ga nema.
Čudna stvar je da u tom trenutku plin ostane upaljen samo ako ne dodam gas, ako dodam gas, ugasi plin.
U gradskoj vožnji mi se to ne dešava, samo na autoputu. I kada siđem s autoputa na magistralu, ne želi da prebaci na plin.
Kasnije, kada krenem s posla, najnormalnije ide na plin...20-30km, i opet počne da zeza.
Instalacija je LPG Tech, Dragon dizne, Tomasetto Isparivač, Atiker boca. Instalacija stara oko 2 godine, prešla oko 70-80kkm.
Hvala na pomoći!

Sarajevac
Novi Korisnik

Re: Gašenje plina prilikom dodavanja gasa, čudni simptomi

PostPostao/la Sarajevac » 13 ruj 2018 09:44

Iko, išta?
:(

hgzg
Autoplin ekspert
Automobil koji vozite: A6 2.7 biturbo

imao (i šarafio po njima), svi bili "otrovani" LPG-om:
Ford Granada: 2.8i turbo, 2.8i, 2,3 Audi: A6 2.8 30vQ, 100 2.0E, S6 2.2 T, A4-3.0 Q, VW T3 1.9
.
Marka i vrsta plinske instalacije: A4 LR Omegas, ostalo BRC u svim bojama i oblicima...

PostPostao/la hgzg » 13 ruj 2018 11:50

...moguć odgovor: loše plinsko mapiranje.... kod vožnje autocestom smjesa siromašna pa se po lambdi digne.... takva dignuta (po STFT) kod kretanja povuče prevše plina i pada delta-P (kao da je boca prazna)... pa se motor prebaci na benzin. U kombinaciji svega vjerojatno i prljavi filteri plina. Opet može biti i 101 druga stvar..... očito pravac (dobar) majstor

Sarajevac
Novi Korisnik

PostPostao/la Sarajevac » 13 ruj 2018 11:53

hgzg je napisao/la:...moguć odgovor: loše plinsko mapiranje.... kod vožnje autocestom smjesa siromašna pa se po lambdi digne.... takva dignuta (po STFT) kod kretanja povuče prevše plina i pada delta-P (kao da je boca prazna)... pa se motor prebaci na benzin. U kombinaciji svega vjerojatno i prljavi filteri plina. Opet može biti i 101 druga stvar..... očito pravac (dobar) majstor

Hvala na javljanju.

Sarajevac
Novi Korisnik

PostPostao/la Sarajevac » 17 ruj 2018 16:23

Samo da se javim i obavijestim da je problem bio u začepljenom filteru isparivača. Nakon samo 4 hiljade km filter je bio toliko pun prljavštine, nekakvih sitnih ljuspica kao grafit, nisam mogao vjerovati.
Katastrofa gorivo!

Natrag na “Dežurni serviser”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 13 gostiju.