golf 3 ucestalo gasenje na plinu

Topic u kojem "dežura" naš glavni serviser, rješava probleme i daje savjete.Na svako pitanje odgovara se isti dan...

Moderatori/ce: IVAN LPG1,I wonder,gogo,hgzg,virion,tidala,kerting,Moderatori

daksi
Novi Korisnik
Automobil koji vozite: volksvagen golf 3

golf 3 ucestalo gasenje na plinu

PostPostao/la daksi » 11 ruj 2017 09:06

Pozdrav ,u pitanju je golf 3 1.6 55 kw ,sekvent stag 4 sa tomaseto isparivacem, da naglasim auto sam kupio u maju prosle godine i danas je kod mene presao okruglo 100 000 km, u prilicno je dobrom stanju, na benzinu radi perfektno ali na plinu pravi trzaj kao da izgubi snagu nakon cega ako pustim papucu gasa dolazi do gasenja,to se dogadja u proseku svakih 5 do 6 km ,zamenjene su dizne i membrane na isparivacu,problem je ostao. Majstor kaze da je na dijagnostici sve u redu i da ne zna do cega je ?

hgzg
Autoplin ekspert
Automobil koji vozite: Passat 1.9 TDI 4mot. (nažalost naftara), Audi A4-3.0 Q, Polo 1.4 (nije još LPG)

imao (i šarafio po njima), svi bili "otrovani" LPG-om:
Ford Granada: 2.8i turbo, 2.8i, 2,3 Audi: A6 2.8 30vQ, 100 2.0E, S6 2.2 T, VW T3 1.9
.
Marka i vrsta plinske instalacije: A4 LR Omegas, ostalo BRC u svim bojama i oblicima...

Re: golf 3 ucestalo gasenje na plinu

PostPostao/la hgzg » 11 ruj 2017 13:43

...pokušaj malo detaljnije opisati problem..... recimo voziš se jednolično 100 km/h u petoj ..... nastupi li tada problem, kako se priča nastavlja ako nakon "trzaja" pritisneš gas do kraja..... ovako se nemam za što "uloviti"!

daksi
Novi Korisnik

PostPostao/la daksi » 11 ruj 2017 17:00

problem nastupa u svakoj brzini s tim sto se pri vecoj brzini u petoj oseti ali velika brzina lakse proguta trzanje uz dodavanje gasa ,a na primer u prvoj pogotovo ako idem uz brdo taj trzaj je jak kao da sam stisnuo kocnicu
, znaci auto jednostavno klone izgubi pola snage, ako nastavim dodavati gas do kraja nastavi da vuce ali tesko sa slabim ubrzanjem bez trzaja,ako pustim gas ugasi se ili obrtaji krenu da skacu gore dole,posle nekoliko sekundi obicno nastavi normalno da ide, Ono sto sam primetio da kada iskljucim lambda sondu tog problema nema ali auto ima malo grublji rad i trosi vise plina i benzina, na benzinu nema trzaja ,variranja ler gasa,pali odlicno i potrosnja je odlicna magistralni put 4,8 litara voznja do 80 na sat mereno od cepa do cepa, cuo sam da lambda sonda hoce da pravi problem pa sam nabavio 3 sonde polovne koje ne pokazuju nikakvu gresku na dijagnostici i na sve 3 se dogadja ista stvar plin lose a benzin odlicno...

hgzg
Autoplin ekspert
Automobil koji vozite: Passat 1.9 TDI 4mot. (nažalost naftara), Audi A4-3.0 Q, Polo 1.4 (nije još LPG)

Ford Granada: 2.8i turbo, 2.8i, 2,3 Audi: A6 2.8 30vQ, 100 2.0E, S6 2.2 T, VW T3 1.9
.
Marka i vrsta plinske instalacije: A4 LR Omegas, ostalo BRC u svim bojama i oblicima...

PostPostao/la hgzg » 11 ruj 2017 18:22

....sada je opis bolji (nije fer da si u prvom postu "prešutio" iskapčanje lambde). Čime čitaš greške benzinskog ECU-a? Što se događa ako odvezeš 50-100 km ISKLJUČIVO na benzin .... da li se nakon toga na LPG ponaša dobro (prvih par km). Teško je ovako "pogoditi", ali opisano (uprkos svemu) vuče (i) na sondu. Morao bi nekako saznati na kojoj adresi (i kako) se može očitati adaptacija smjese unutar benzinskog ECU-a. Obzirom na starost automobila mislim da auto nema klasične LTFT i STFT. Da li se stvar (privremeno) popravi ako "resetiraš" ECU skidanjem klema sa akumulatora? Da li je plinski ECU spojen na lambdu - ponekad pomogne odspajanje lambde (plinski ECU se ravna po vremenima ubrizgavanja), lambda je samo za kontrolu....

Iako se radi o punoljetnom automobilu, treba prvo poznavati rad benzinskog ECU-a i onda očitati spomenute parametre.... pa se onda analizom "vratiti" na LPG.

daksi
Novi Korisnik

PostPostao/la daksi » 11 ruj 2017 19:01

nisam rekao za sondu u prvom postu nista jer sam cekao da se tema malo razradi sto se kaze da dodje na radnu temperaturu, malo mi je neverovatno da su sve tri neispravne ali sve je moguce. Greske sa motornog racunara su citanu DELPHY dijagnostikom ,gresaka nema,e sad ne znam dali svi senzori rade pravilno ali greske ne pokazuju, skoro sam vozio oko 2000 km na benzin i nijednom se nije desilo da se auto ugasio ili da su obrtaji pali ispod normalnog ler gasa, sve vreme sam otkacio oba osiguraca za plin i nijednom nisam prebacio, kada sam prebacio na plin opet je pocelo isto posle nekoliko km. Kleme sam skidao ali opet isto,plinski eku ima zice koje po recima majstora sluze za sondu ali nisu spojene jer nema potrebe po njemu,a ono sto sam zaboravio da kazem je da je imao detonacije plina koje su se cule od najmanjeg pucketanja do praska koji je jak kao petarda, sada detonacija nema posle zamene membrana ali problem ostaje,takodje sam proverio usisnu granu i nije nigde pukla ne falsira vazduh,...za sutra sam narucio senzor pritiska i usisa plina mislim da je naziv MAP ali verovatno nije ni do njega,videcemo, prelazim veliku kilometrazu i ako ne resim problem verovatno ce plin morati da leti iz auta

hgzg
Autoplin ekspert

.

PostPostao/la hgzg » 12 ruj 2017 08:57

prva asocijacija: OKSIMORON - prelazim puno km (već imam plin u autu), ali ću izvaditi plin :mrgreen:

...šalu na stranu, imao sam osobno iskustvo (2 kom EU motora) gdje je lambda "rubno dobra" na benzin, a sa plinom radi gluposti. U mojem slučaju NOVA lambda (Bosch sa adekvatnom kablažom - ne "univerzalne") rješila problem. Raspitaj se malo, prekopaj po netu kako je rješena adaptacije smjesu u ECU-u tvojeg motora. Jednostavno uključiš dijagnostiku i voziš (dobro je radi sigurnosti da netko drugi vozi - a ti gledaš).... devijacija lambda vrijednosti nije "nuklarna fizika" - mora biti vidljiva. U svakom slučaju vrijedi se "poigrati"--- taj motor je "dovoljno star" i jednostavan da se problem MORA RJEŠITI. Kakve injektore (dize) imaš?

daksi
Novi Korisnik

PostPostao/la daksi » 12 ruj 2017 09:23

Sto se tice Оксиморон (грч. oksys — оштар, moros — луд; дословно: оштроумна лудост) , ukoliko problem ne bude resen, bolja opcija mi je da se vozim skuplje na benzin ali mirno bez stresa ne ramisljajuci dali ce se auto izgasiti negde na preticanju ili nekoj drugoj situaciji, propraticu opet na dijagnostici sta se desava a plinske dizne su valtek crvene boje, sto se sonde tice imam mogucnost kupiti FACET sondu po katalogu original ne znam kako su se pokazale po kvalitetu i pouzdanosti ?

hgzg
Autoplin ekspert

.

PostPostao/la hgzg » 12 ruj 2017 16:31

...kao pravi balkanac nisam sklon lambdi na kojoj ne piše BOSCH :mrgreen: ....u mojem slučaju radi se o (utemeljenoj) predrasudi, napominjem ne živim od automobila - samo dobro upućeni amater... i ne baratam iskustvom na +1000 automobila, već 20-30 kom.

Ima li auto putni kompjuter (BC) koji pokazuje trenutnu potrošnju? Ako ima, povezi se po ravnoj (vodoravnoj) otvorenoj cesti .... recimo 80 km/h u 4-toj brzini ..... u tom trenutku zadrži JEDNAKO pritisnutu papučicu gasa (ne nužno istu brzinu) .... mjenja li se prebacivanjem benzin-plin-benzin... TRENUTNA potrošnja - ako je razlika veća od 5-7% ili je plinska mapa katastrofa ili lambda jede govna. Ako auto nema BC tada uključi dijagnostiku (ili za plin ili za benzin) i ponovi istu proceduru ali prati TonB (vrijeme ubrizgavanja benzina u ms) neovisno da li voziš na plin ili benzin - kod promjene goriva (nakon par sekundi) vrijednost mora biti ISTA, tj. ne veća razlika od 5-7%. Slično možeš ponoviti i na nekoj uzbrdici ili pri većoj brzini (čisto da vidiš kako se stvar razvija pod većim opterećenjem - većim vremenima ubrizgavanja).

Ako to radiš sa dijagnostikom nađi si pomagača koji vozi - a ti prati dijagnostiku....... da ne bi prvo morao popravljati limariju!

daksi
Novi Korisnik

PostPostao/la daksi » 16 ruj 2017 12:46

Problem je resen a resio ga je najbolji majstor kojeg poznajem licno JA xaxa :snooty: , ocajnicki potez je bio zavijanje srafova na valtek diznama odnosno stelovanje koje je smanjilo dotok plina a nije znatno uticalo na performanse vozila, s obzirom da je siromasna smesa koju registruje sonda trazila sto vise plina , auto bi se jednostavno zadavio , ne stizuci da proguta toliku kolicinu plina sa nesrazmerno manje vazduha i dolazilo je do gasenja, i jos jedna stvar, izgubila se knedla koja se javljala usled naglog dodavanja gasa ...

hgzg
Autoplin ekspert

.

PostPostao/la hgzg » 16 ruj 2017 13:02

...veseli da si "rješio problem", ali imaš "domaću zadaću"... ako si sa tim injektorima prošao više od 50 TKM, vrijeme je za reparaciju.... set novih klipića sa gumicama košta malo... ugradi, podesi hod (isključivo sa komparatorom), nanovo mapiraj LPG i VOZI...

daksi
Novi Korisnik

PostPostao/la daksi » 16 ruj 2017 13:23

hvala na saradni u resavanju problema, nove dizne su presle preko 50 000 km ne cuju se da rade ,stavljene su zbog detonacija ali nije bilo do njih tako da su stare ostale za rezervu ispravne, odradicu komparator pa javljam dalje stanje...

Natrag na “Dežurni serviser”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 10 gostiju.