Landi Renzo- kasno prebacuje na plin

Topic u kojem "dežura" naš glavni serviser, rješava probleme i daje savjete.Na svako pitanje odgovara se isti dan...

Moderatori/ce: IVAN LPG1,I wonder,gogo,hgzg,virion,tidala,kerting,Moderatori

Juraj83
Novi Korisnik
Automobil koji vozite: Ford Bmax 2013
Marka i vrsta plinske instalacije: Landi Renzo

Landi Renzo- kasno prebacuje na plin

PostPostao/la Juraj83 » 06 sij 2016 18:16

Pozdrav,

u 09/2015. sam u u Ford Bmax 12/2013 . ugradio Riduttore Landi Renzo LI02 Omegas GPL. Dosada je sve besprijekorno radilo.
Međutim, kada je vani od 0 do -10, prebacuje mi na plin tek nakon 15 km. Ovo pišem bez pretjerivanja :).
Išao sam kod čovjeka koji mi je to ugradio, i on kaže da je to normalno sa Talijanima, da se ne da štelati tempreatura prebacivanja, da ja nemam onu zaštitu motora od ispod... itd.
Onda sam ga pitao zašto mi nije ugradio tog poljaka što je prije 2 godine ugradio mome tati kojem se pali nakon 2-3 km.
Te je na to rekao nešto da se sad samo Talijani ugrađuju..itd. nebitno.:)

Ali. mene ipak zanima, da li je to normalno kod tih Landi Renzo< sustava za cijenu od 7100 kn. Jer, ipak mislim da nije riješenje da kao dns auto mi radi točno 7 minuta na leru, da bi tek onda nakon kilometar -2 prebacio.

Unaprijed hvala. :)

hgzg
Autoplin ekspert
Automobil koji vozite: A6 2.7 biturbo

imao (i šarafio po njima), svi bili "otrovani" LPG-om:
Ford Granada: 2.8i turbo, 2.8i, 2,3 Audi: A6 2.8 30vQ, 100 2.0E, S6 2.2 T, A4-3.0 Q, VW T3 1.9
.
Marka i vrsta plinske instalacije: A4 LR Omegas, ostalo BRC u svim bojama i oblicima...

Re: Landi Renzo- kasno prebacuje na plin

PostPostao/la hgzg » 06 sij 2016 23:50

...nemam neko veliko iskustvo sa LR Omegasima- općenito, ali na Omegas-u koji imam u svojem autu ne može se spustiti temperatura prebacivanja ispod 40 stupnjeva i neke (relativno velike) vremenske zadrške. Svojevremeno sam razgovaro sa Mirom K. (AutoTim-tada uvoznik LR za RH) i spominjao je neki "S-ključ" koji otvara dodatne opcije u meniju, (ali je rekao da to nema svaki serviser) ........ i tada se navodno mogu promjeniti i spomenuti parametri....da li je to točno i vrijedi li za tvoj model - ne mogu biti siguran.

Ipak, spuštanje temperature prebacivanja ispod 30 stupnjeva NIJE PREPORUČLJIVO iz više razloga i to je ušteda na krivom mjestu.

U tvojem postu "bode" me izjava kako trebaš napraviti 15 km do prebacivanja. Ima li tvoj auto termometar rashladne tekućine, što pokazuje (na 0 stupnjeva) nakon 4-5 km vožnje? Ili jednostavnije rečeno kako radi grijanje nakon 4-5 km od hladnog starta. Da li je nivo rashladne tekućine iznad oznake "min"?

Ako u prethodne četiri rečenice nisi riješio problem (koji je u tom slučaju sa autom, ne plinom), tada je nešto mehanički loše ugrađeno (isparivač jako daleko, isparivač "na propuhu", spojen na krivom mjestu, prignječena crijeva za grijanje)

PS. dobro si zaključio da je auto sa LPG-om isplatljivije ostaviti da radi na mjestu nekoliko minuta prije samog kretanja ako je temperatura zraka relativno niska.

Juraj83
Novi Korisnik
Automobil koji vozite: Ford Bmax 2013

PostPostao/la Juraj83 » 07 sij 2016 17:19

... hvala na odgovoru...
Ne bi vjerovao, ali auto od 125 t kn nema skalu temperature. Ugl. neću ništa prčkati, bolje ne dirati po postavkama ako nije pokvareno. :)
Evo dns čim je 0 odmah prebacio na plin nakon 200-300 m.
Zaključak: ispod 0, kad su minusi barem 5 minuta raditi u leru, a iznad 0 zasada radi besprijekorno.

pozdrav

I wonder
Auto expert
Automobil koji vozite: Renault Espace 2,0T MY 2008
Marka i vrsta plinske instalacije: BRC sequent 24

PostPostao/la I wonder » 08 sij 2016 11:12

hgzg je napisao/la:PS. dobro si zaključio da je auto sa LPG-om isplatljivije ostaviti da radi na mjestu nekoliko minuta prije samog kretanja ako je temperatura zraka relativno niska.

kakvo je objašnjenje ovoga?

i ja sam to primijetio i nije mi jasno zašto.
ako se krenem odmah voziti, dosta mu treba da prebaci na plin.
ako ga ostavim da radi minutu-dvije u leru, puno prije prebaci na plin.

juraj
kakvo je stanje sa grijanjem kabine kod tebe?
fordovi dizeli (ustvari PSA) imaju električno grijanje antifriza, ne znam za ovaj novi turbobenz.
uglavnom, kad uključiš grijanje kabine i temp. antifriza je niska, kompjuter pali grijač antifriza da se kabina počne što prije grijati, gasi se samo, automatski.
ako to nemaš, možda se da ugraditi da te spasi od vožnje na benzin.

hgzg
Autoplin ekspert
Automobil koji vozite: A6 2.7 biturbo

imao (i šarafio po njima), svi bili "otrovani" LPG-om:
Ford Granada: 2.8i turbo, 2.8i, 2,3 Audi: A6 2.8 30vQ, 100 2.0E, S6 2.2 T, A4-3.0 Q, VW T3 1.9
.
Marka i vrsta plinske instalacije: A4 LR Omegas, ostalo BRC u svim bojama i oblicima...

PostPostao/la hgzg » 08 sij 2016 11:33

1. nabijem na ***** tvornicu koja isporuči auto bez pokazivača temperature rashladne tekućine (a ima ih puno)
2. sporije podizanje temperature u vožnji tumačim "propuhom".... struja hladnog zraka "uzima" temperaturu sa svih ploha koje su toplije od atmosfere, nema veze što je termostat zatvoren...... hladni zrak struji (i oduzima toplinu) sa bloka, glave, korita, crijeva.... i na tim djelovima se sakupi 1-2 m2 površine za izmjenu topline.
3. sve što puno troši - bolje grije roflmao

I wonder
Auto expert
Automobil koji vozite: Renault Espace 2,0T MY 2008
Marka i vrsta plinske instalacije: BRC sequent 24

PostPostao/la I wonder » 09 sij 2016 14:03

zvuči nategnuto, ali kak nema drugoga, dobro je i ovo.
nema ni veze, nije važno.

ALFROM
Novi Korisnik
Automobil koji vozite: Alfa Romeo 166 2.0 TS
Marka i vrsta plinske instalacije: Landi Renzo LSI

PostPostao/la ALFROM » 14 sij 2016 23:24

Moje iskustvo s Landi Renzo LSI plinskim sustavom na kojem je podešeno prebacivanje na plin na 40 C° prilikom držanja gasa.
Skinuo sam zaštitnu plastiku ispod motora, imam dovoljno rashladne tekućine u sistemu, termostat je promjenjen, ne grijem motor na mjestu.
-5 C° prebaci na plin za 2500-3000 metara
0 C° auto prebaci na plin za 1800-2200 metara
5 C° prebaci na plin za 1200-1400 metara
10C° prebaci na plin za 500-8000 metara

ALFROM
Novi Korisnik
Automobil koji vozite: Alfa Romeo 166 2.0 TS
Marka i vrsta plinske instalacije: Landi Renzo LSI

PostPostao/la ALFROM » 19 sij 2016 19:27

Danas -9 C° prebaci na plin za 2800 metara bez grijanja auta na mjestu.

ady77
Standardni korisnik
Automobil koji vozite: Mercedes w204 C200 kompressor LPG

PostPostao/la ady77 » 09 lip 2018 17:17

Da li se može na prekidač prebaciti na plin, npr kad je auto topal, upali na benzin pa da se ne mora davati gas nego preko prekidača. Na Tomassetto sistemu je moglo, sad na LR ne znam kako...
Jednom Mercedes (na plin), uvijek Mercedes (na plin).

Natrag na “Dežurni serviser”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 15 gostiju.