BRC just pitanje?

Ubrizgavanje plina, ECU, dijagnostika....

Moderatori/ce: IVAN LPG1,I wonder,gogo,hgzg,virion,tidala,kerting,Moderatori

stojo
Autoplin senior
Automobil koji vozite: Opel Astra 1.8i SW
Marka i vrsta plinske instalacije: BRC Boyski

BRC just pitanje?

PostPostao/la stojo » 30 stu 2018 17:09

Zanima me dali just ima nešto poput čoka?
Naime kad Astricu palim na plin treba do tri puta zaverglat pa čak dodat i gasa.
Onda sam primjetio da prekidač ima četvrti položaj skroz desno koji radi kao tipkalo stisneš do kraja i kad pustiš vrati se.
Kad par puta stisnem ili držim stisnuto auto upali od prve bez gasa.
Po mome kad stisnem prekidač otvori onaj step motorić na plinovitoj fazi i uđe nešto plina granu?
Jesam li u pravu?
Tko se opeče na kineza puše i na japanca!

hgzg
Autoplin ekspert
Automobil koji vozite: A6 2.7 biturbo

imao (i šarafio po njima), svi bili "otrovani" LPG-om:
Ford Granada: 2.8i turbo, 2.8i, 2,3 Audi: A6 2.8 30vQ, 100 2.0E, S6 2.2 T, A4-3.0 Q, VW T3 1.9
.
Marka i vrsta plinske instalacije: A4 LR Omegas, ostalo BRC u svim bojama i oblicima...

Re: BRC just pitanje?

PostPostao/la hgzg » 30 stu 2018 18:49

...JUST prekidač ima samo tri položaja (benzin/automatski/samo plin) - nema nikakvog "tipkala" u krajnjem desnom položaju (ako je prekidač ugrađen vodoravno). To dobro znam jer sam na jednom svojem autu rastavio taj prekidač, fizički sam original prekidač zamjenio klasičnim prekidačem sa tri položaja (i ugradio ga "tamo gdje meni odgovara"), a LED status "uglazbio" sam u pokazivač nivoa benzina.

Nebitno, kada je prekidač u položaju "samo plin": daš kontakt i 4-6 sekundi drži otvorene elektroventile plina - zavisno od podešenja vage 2. stupnja tada u motor ulazi manja količina plina, nakon 4-6 sekundi ventili se zatvore i ponovo se otvaraju kada RPM senzor "kaže motor se okreće" (makar na elektropokretač). U tih 4-6 sekundi step motor je otvoren u položaju za slobodni hod (ler) .... trebao bi biti otvoren 50-70 koraka - ako su sve komponente usklađene (potpuno otvoren je 255). Takvo "obogaćivanje" smjese prije pokretanja motora (neovisno da li je hladan ili topao) je svojevrstan "čok", ali i prevencija od detonacija kod toplog starta na LPG. Donekle slično "obogaćenje" pri pokretanju motora (hladan/topao) imaju i sustavi ubrizgavanja benzina.

stojo
Autoplin senior

PostPostao/la stojo » 30 stu 2018 19:23

A znači u tome je stvar, taman dok ja prčkam po prekidaču on dobije tih 6sek plina i pali od prve.
Hvala hgzg probat ću da ne stišćem prekidač i sačekam 6 sek

hgzg
Autoplin ekspert
Automobil koji vozite: A6 2.7 biturbo

imao (i šarafio po njima), svi bili "otrovani" LPG-om:
Ford Granada: 2.8i turbo, 2.8i, 2,3 Audi: A6 2.8 30vQ, 100 2.0E, S6 2.2 T, A4-3.0 Q, VW T3 1.9
.
Marka i vrsta plinske instalacije: A4 LR Omegas, ostalo BRC u svim bojama i oblicima...

PostPostao/la hgzg » 30 stu 2018 22:04

...isključiš muziku, ventilator kabine i "ostalu buku" .... daš kontakt .... sasvim jasno se čuje "klik" (elektroventila plina) koji se nakon par sekundi opet isključe (do "alnasanja").

...javi da li smo "rješili misterij" :mrgreen:

stojo
Autoplin senior

PostPostao/la stojo » 06 pro 2018 16:18

Rješili smo misterij.
Dam kontakt čuje se klik
Čekam pet sekundi ponovo se čuje klik
Verglam pali od prve
Svaka čast hgzg

Natrag na “Autoplin komponente-općenito”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.