Ima li za kupiti FL ulje?

Da li proizvodači samo "love u mutnom" ili....

Moderatori/ce: IVAN LPG1,gogo,Wesper,virion,Moderatori

logan
Autoplin veteran
Automobil koji vozite: Dacia Logan 1,6 + LPG 2005.
Renault 5 TR 1,4 1989.
Marka i vrsta plinske instalacije: BRC sequent 24

Ima li za kupiti FL ulje?

PostPostao/la logan » 19 tra 2008 14:51

Još imam Flash Lube koje mi je nalio serviser kad sam bio na servisu. Kod njega ima toga ali do njega mi je 100 km daleko. Rekao m i je da mi on toga može nabaviti ali kod njega sam vidio bidon od 5 l. Mislim da nemam potrebe kupovati u toj količini a nisam pitao ima li u manjem pakiranju.
Ima li gdje i po kojoj cijeni kupiti Flash Lube ulje u punjenju od 1 litre? :please:

Znam da je ovo topic namjenjen motornim uljima ali nekako mi se činilo najprikladnije ovo napisati ovdje.

Blento
Autoplin senior
Automobil koji vozite: Clio III 1.2 i BMW 318i '87
Marka i vrsta plinske instalacije: BRC 24 -

Re: Ima li za kupiti FL ulje?

PostPostao/la Blento » 20 tra 2008 10:27

imas u svim ovlastenim servisima koji ugradjuju flashlube...no koliko sam nacui cijena je jos veca nego da kupujes direktno od Boyskog kod kojeg su cijene:

karnister od 5L = 500 kn
flasa od 1L = 160 kn ...

nakon mozganja nazvao sam Boyskog i dogovorio s covjekom da mi posalje na kucnu adresu HP-om 5L ..te sam dobio jos i popust od 20-tak % ....no kad uracunas i HP-ov prijevoz..to je taman negdje oko 500 kn

imast moj post negdje na forumu o tome sa tocnom cijenom...mislim tamo gdje je tema zacepljenje benzinskih injektora...no od Boyskog sam ja uzeo jos i dvije bocice injektor cleaner-a za benzin...

bitna napomena je da flashlube nema rok trajanja

Superhik
Autoplin veteran
Automobil koji vozite: Renault Clio II RS 2.0 16V
Marka i vrsta plinske instalacije: BRC Sequent 24 - light :)
Kontakt:

PostPostao/la Superhik » 25 tra 2008 08:41

i ukoliko se voziš malo grublje, određena količina ulja u kantici zna iscurit kroz rupicu ispod čepa... ne znam kako... ali meni se to dogodilo... odustao sam od flashlube-a... bljak
Brže nisam mogo, sporije nisam htio...

logan
Autoplin veteran
Renault 5 TR 1,4 1989.

PostPostao/la logan » 13 svi 2008 22:16

FL mi je na samom dnu posudice. Danas sam bio prezaposlen i zaboravio zvat servisera da mi pošalje a sutra moram odvalit nekih 130 km pa se nadam da ventilima neće naškoditi ako malo budu bez dodatnog podmazivanja i hlađenja.
Serviser mi je rekao da sad ima neki FL od Liqui Moly koji je nešto rijeđi od standardnog.

Btw. zanima me koliko km pređete s posudicom od 400 ml? Ja sam do sada prešao nešto više od 4kkm.

Blento
Autoplin senior

PostPostao/la Blento » 15 svi 2008 15:26

..oko 4000 km vele....znaci to je to...;)

logan
Autoplin veteran
Renault 5 TR 1,4 1989.

PostPostao/la logan » 15 svi 2008 23:13

Jučer mi je moj serviser iz Metkovića poslao limenku tog LM-ovog ulja :bowdown: . Nalio sam ga i naštimao "infuziju". Sve 5, sad sam miran nadam se kojih 10-tak kkm.

Wesper
Auto expert
Automobil koji vozite: Toyota Corolla 1.6 vvti
Marka i vrsta plinske instalacije: BRC Seguent 24 s FL

PostPostao/la Wesper » 16 svi 2008 12:47

logan je napisao/la:FL mi je na samom dnu posudice. Danas sam bio prezaposlen i zaboravio zvat servisera da mi pošalje a sutra moram odvalit nekih 130 km pa se nadam da ventilima neće naškoditi ako malo budu bez dodatnog podmazivanja i hlađenja.
Serviser mi je rekao da sad ima neki FL od Liqui Moly koji je nešto rijeđi od standardnog.

Btw. zanima me koliko km pređete s posudicom od 400 ml? Ja sam do sada prešao nešto više od 4kkm.

Točno toliko po PS-u: 1dl/1000 km.
Ako ti nestane FL-a ne moraš se brinuti za ventile, ali nemoj "gaziti" auto. 3.5-4.000 okretaja po autoceti i ne bu ništa ventilima.

LM valve saver je slično što i FL, s tom razikom da je 10 puta skuplji (1L je za cca 1000 km a košta isto koliko i litra FL-a).
S tim da FL ima i dodatke za čišćenje benzinskog sustava (ako ga staviš pola dl u rezervoar od 50 L), usisnih ventila i komore izgaranja.

Blento
Autoplin senior

PostPostao/la Blento » 20 svi 2008 10:56

Wesper je napisao/la:
logan je napisao/la:LM valve saver je slično što i FL, s tom razikom da je 10 puta skuplji (1L je za cca 1000 km a košta isto koliko i litra FL-a).
S tim da FL ima i dodatke za čišćenje benzinskog sustava (ako ga staviš pola dl u rezervoar od 50 L), usisnih ventila i komore izgaranja.

ovo mi nijr jasno...?...neki lapsus ili?

Wesper
Auto expert

Cijena FL-a

PostPostao/la Wesper » 20 svi 2008 11:53

Dakle,

FL (FlashLube) se koristi u koncentraciji 1:1000 (1 litra FL-a na tisuću litara goriva). Znači 0,5 dl na 50 l benzina (ili plina s tim da je za plin to određeno brojem kapi u minuti preko dozatora).
Sa 100 litara goriva se u grubo prevali 1000 km (tisuću). A jedan dl FL-a (koji se pri tome potroši) košta 10. Znači ako je dodatni trošak FL-a za 1000 km 10 kn onda je za 100 km 1 kn (jedna kn).

LM (LiquiMoly) Valve saver od 1 Litre je dostatan za 1000 km tj. koncentracija je 1:100 (1 litra LM-a na 100 L goriva). To znači da je trošak ta 1000 km 100 kn odnosno, na 100 km 10 Kn.
Prema tome korištenje FL-a je 10 puta jeftinije od LM Valve savera (inače LiquiMoly svoj Valve saver napravio tako da se dozira preko FL-ovog dozatora ali treba više kapi; viskozitet je takav da to radi dobro).

Jel sad jasno ?

Blento
Autoplin senior

Re: Cijena FL-a

PostPostao/la Blento » 22 svi 2008 23:03

Wesper je napisao/la:Dakle,

Jel sad jasno ?

jes srrrr :laie: :44:

logan
Autoplin veteran
Renault 5 TR 1,4 1989.

PostPostao/la logan » 25 svi 2008 22:50

Mene je moj serviser uputio da nakon nalijevanja LM-ovog valve savera ponovno naštimam broj kapi kao i za FL što sam i napravio. Znači da bi mi litra trebala trajati koliko i FL :mrgreen:

Isus
Autoplin Master
Automobil koji vozite: Alfa Romeo 75 TS, Alfa Romeo 164 TS
Marka i vrsta plinske instalacije: Tartarini sekvencija
Kontakt:

PostPostao/la Isus » 15 lip 2008 01:36

FL za benzin dolzi u malim bočicama od 50ml imam ih tri doma. Hvala Boyskom na poklonu. Jedna je za Punto ( ne koristim jer je i onako SPI i ima LCS a bbenzin ne koristim skoro pa uopće.

U Alfu sam ubacio nekih 30ml da mi pročisti dize, i to će trajati. Za plin ga nemam jer fala bogu vozim talijane kojima to ne treba ( pravi muškarci ne curice ko francuzi :mrgreen: )
Zašto voziti sporo na benzin kad se može brzo na plin?I ušteđeno utuć u kaznu :mrgreen:

Blento
Autoplin senior

PostPostao/la Blento » 28 lip 2008 00:16

Isus je napisao/la:( pravi muškarci ne curice ko francuzi :mrgreen: )

roflmao roflmao

Iako mi se 156-ca jako svidja....radje bih si uzeo Clia 197 Sport....;) ...

amater7
Novi Korisnik
Automobil koji vozite: Toyota Avensis 1.8 vvt-i
Marka i vrsta plinske instalacije: LR

PostPostao/la amater7 » 10 srp 2008 14:09

Pozdrav,

Da ne otvaram novu temu postavit cu pitanje u ovoj.

Da li je netko probao da li ima razlike kod ciscenja benzinskih injektora sa FL valve saver i FL injector cleaner.
Zelio bi malo procistiti injektore i pokusavao sam na par mjesta pitati za FL injector cleaner, ali ga nisam nigdje nasao.
Zvao sam po ZG-u.
Posto vecina ima u prodaji FL valve saver, a njega ionako imam za podmazivanje, neznam koliko je on dobar za ciscenje.
Po logici bi FL injector cleaner trebao biti bolji, ali vidio sam da je I wonder zadovoljan i sa FL valve saver.
Da li jos netko ima iskustva ili negdje u ZG-u mogu nabaviti FL injector cleaner.
Ne da mi se gnjaviti Boyskog sa narudzbom za samo jedan.

Wesper
Auto expert

FL Injector cleanrt $ alternativero

PostPostao/la Wesper » 10 srp 2008 14:40

Od australske firme FlashLube na HR tržištu ima samo Valve saver aditiv. Taj aditiv ima u sebi komponenti koji u redovitoj upotrebi (znači kada je u benzinu) preventivno čisti benzinske injektore odnosno, sprečava već očišćene da se ponovo na njih natalože naslage iz benzina.

Za čišćenje već zaprljanih injektora, treba aditiv s jačim djelovanjem. FL injector cleaner je jedan od njih iz ali nije nužno baš njega koristiti (i tražiti uzaludno).
U HR ima na tržištu dosta kvalitetnih aditiva za čišćenje benz. injektora (i ne samo njih). Vrlo jak proizvođač u tom segmentu je Liqui Moly. Njegove možeš nabaviti na više mjesta gdje prodaju LM proizvode (ako nemaju naručiš ili odeš u njihovo predstavništvo u Zgb).

Tu su i STP, TEC2000, Sonax. ( TEC2000 je također dosta teško nabaviti).

Moja preporuka : LiquiMoly Injection reniger (artikl: 5110; 300 ml)

ili

STP Fuel injector cleaner:
Crna bočica (super koncentrirani; koristi se redovito nakon svakih cca 10.000 km vožnje na benzin); - ovo je najbolji
ili
Siva bočica (complete fuel system cleaner) – svakih cca 5.000 km

Bijela bočica je za prevenciju i koristi se kod svakog punjenja rezervoara (slično kao FL Valve saver u benzinu s tim da je FL puno jeftiniji po litri goriva).

Nakon što očistiš injektore, za preventivu korisi OMV MB100+ sa 0,5 dl FL Valve saver aditiva na rezervoar (cca 50 litra).
S ovim ne bi trebao imati problema s injektorima.
Ja na svom autu na plin tako radim već cca 25.000 km i auto na benzin radi ko urica. Prethodno sam preventino očistio injektore sa Sonax-ovim cleanaerom (jer sam ga imao) i nakon nekog vremena sa STP-ovim (crnim).

Natrag na “Koje motorno ulje koristiti za "plinaše"”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.