OMV ulje

Da li proizvodači samo "love u mutnom" ili....

Moderatori/ce: IVAN LPG1,gogo,Wesper,virion,Moderatori

Security
Autoplin Master
Automobil koji vozite: Daewoo Nexia 1,5 55kw 97g.RIP-olways in my mind
Fiat Tempra 1.6 55 kw 94 g.
Marka i vrsta plinske instalacije: BRC _LCS od 2007 ,čeka na ugradnju

OMV ulje

PostPostao/la Security » 15 ožu 2007 20:16

Nisam siguran da je temi ovdje mjesto,al nema veze.
Ovako radi se o slijedećem.
Danas odem tankati plina na OMV benzinsku i prilikom plaćanja službenik mi pokaže njihova tj.OMV.ova nova motorna ulja BIXXOL.Čitajuči specifikacije na jednom od ulja mislim da je Bixxol normal 15w40 piše slijedeće:Izrađeno za sve vrste benzinskih,dizel i LPG motora, pa me stoga zanima da li je moguće uljevanje tog ulja u makine. :question: :question:
Cijena ulja je 49.90 kn po litri. :auto:
Dvaput mjeri,jednom reži...

I wonder
Auto expert
Automobil koji vozite: Renault Espace 2,0T MY 2008
Marka i vrsta plinske instalacije: BRC sequent 24

PostPostao/la I wonder » 16 ožu 2007 13:39

naravno da je moguće.

oni su ispitali ulje i došli do zaključka da se pristojno ponaša u svim tipovima motora.
ali...

svaki tip motora ima svoje posebne zahtjeve za uljem.
dizeli vole ulje drukčije gradacije, trebaju više detrerđenta unutra, tdi motori moraju imati posebno ulje...

za aute na plin, posebno su pogodna LA ulja.

a to je sve već wesper objasnio. pa i opet će, ako treba.

zašto ne uzeti ulje koje je posebno prilagođeno za plinske motore ako se može. a ni cijena neće biti jako različita.

Wesper
Auto expert
Automobil koji vozite: Toyota Corolla 1.6 vvti
Marka i vrsta plinske instalacije: BRC Seguent 24 s FL

Re: OMV ulje

PostPostao/la Wesper » 18 ožu 2007 09:50

Srđan Rous je napisao/la:Nisam siguran da je temi ovdje mjesto,al nema veze.
Ovako radi se o slijedećem.
Danas odem tankati plina na OMV benzinsku i prilikom plaćanja službenik mi pokaže njihova tj.OMV.ova nova motorna ulja BIXXOL.Čitajuči specifikacije na jednom od ulja mislim da je Bixxol normal 15w40 piše slijedeće:Izrađeno za sve vrste benzinskih,dizel i LPG motora, pa me stoga zanima da li je moguće uljevanje tog ulja u makine. :question: :question:
Cijena ulja je 49.90 kn po litri. :auto:

Evo i mene da ne bude "kasno Marko na Kosovo stiže".
Mislim da tvom ini-postu ovdje je mjesto (ne znam što te je "zbunilo").
To "Bixxol" ulje je pod broj 1.mineralno ulje (vidi se to po W gradaciji). Kao takvo već je "out" s obzirom na današnju ponudu puno boljih ulja (polu-sintetičkih: 10W..., HC ulja: 5W... i full sintetičkih 0-5W...50-60) a po pristojnim cijenama.
Cijena od 50 kn za takvu "mineraliju" je "toooo high". Npr. polusintetiku možeš naći već od 37-40 kn. "Mineralilju" ne bih gotovo uopće niti razmatrao.
A ovo "Izrađeno za sve vrste benzinskih,dizel i LPG motora" ti je obično marketinško "okulističko" mazanje. Ključna laž je "...za sve...". Jedino što vrijedi su specifikacije (API, ACAE..)

Pošalji točnu specifikaciju tog ulja (API, ACAE i ostalo što piše na kantici) pa ti mogu dati više informacija o tom ulju. Napiši i za koji auto ti treba.

Kad ulovim malo "zraka" (zbog gužve mi na poslu), razradit ću ovu "auto-masnu" temu u cjelosti pa će biti puno jasnije "tko pije a tko (i što) plaća".

Security
Autoplin Master
Automobil koji vozite: Daewoo Nexia 1,5 55kw 97g.RIP-olways in my mind
Fiat Tempra 1.6 55 kw 94 g.
Marka i vrsta plinske instalacije: BRC _LCS od 2007 ,čeka na ugradnju

PostPostao/la Security » 18 ožu 2007 20:07

Što se tiče svih specifikacija sa kartice čim uhvatim malo slobode skoknut ću i sve precrtati.
A što se tiče auta zanima me za Daewoo Nexiu 1,5 55kw-75 ks 1997 godište.

Ovo ulje mi je prodavač ponudio jer sam mu rekao da furam na LPG,mada imaju oni i polusintetiku i ostale vrste,probao sam na liquid-moly pa sam i tamo dobio rez. da sipam 5w i 10w.

Mada ću sačekati da uhvatiš više slobode nije hića. :respekt:
Dvaput mjeri,jednom reži...

Wesper
Auto expert
Automobil koji vozite: Toyota Corolla 1.6 vvti
Marka i vrsta plinske instalacije: BRC Seguent 24 s FL

PostPostao/la Wesper » 19 ožu 2007 18:01

Srđan Rous je napisao/la:Što se tiče svih specifikacija sa kartice čim uhvatim malo slobode skoknut ću i sve precrtati.
A što se tiče auta zanima me za Daewoo Nexiu 1,5 55kw-75 ks 1997 godište. => Pošalji, ako imaš, što piše u manulau za tvoj auto )preporuka za ulje po specifikaciji). Nisu ovi podaci baš bitni, ali bi bili zgodni zabog nekih "temetskih" stvari koje ću pisati pod ovom temeom kad počnem "normalno" disati.

Ovo ulje mi je prodavač ponudio jer sam mu rekao da furam na LPG,mada imaju oni i polusintetiku i ostale vrste,probao sam na liquid-moly pa sam i tamo dobio rez. da sipam 5w i 10w.
Logika je ova:
optimum = što bolje ulje za što manje novaca
minimum = dovoljno dobro ulje za što manje novaca
neracionalnost = predobro ulje za (nepotrebno) previše novaca

Mada ću sačekati da uhvatiš više slobode nije hića. Čim pošalješ budem ti odgovorio.

:respekt: Hvala,
:laie:

Isus
Autoplin Master
Automobil koji vozite: Alfa Romeo 75 TS, Alfa Romeo 164 TS
Marka i vrsta plinske instalacije: Tartarini sekvencija
Kontakt:

PostPostao/la Isus » 25 tra 2007 01:32

Ja u svojeg od 5000km točim samo sinetiku 0w-40 sad ima 120 000 i habanja skoro niš. N aplin je napravio 15 tak tisućica i nekako ne vidim zašto mijenjat , moguće jedino da ću zet 5w-50 je rje nešto blaže prema đepu. :D

dizi
Novi Korisnik
Automobil koji vozite: Golf III 1.8i 55kw Golf II 1.6d 40kw
Marka i vrsta plinske instalacije: BRC

Re: OMV ulje

PostPostao/la dizi » 04 tra 2010 01:39

gledaj neznam o kojem je aut riječ za starije aute 15w40 je ok mada nastojim poštivat zahtjeve proizvođača koji pišu u prospekt a često i na poklocu motora ni jedno ulje ne šteti ako se redovito mjenja bar za prosječne aute i umjerenu klimu . treba pazit da hidrpodizači traze bolja ulja kao i niske temperature. najbolje je 10w40 ide iu stare kante a ni jednom modernom motoru neče stetit ako več zeliš sparat. inače omv ulja su solidna i moje mušterje kojima u aute stavljm večinom omv extra 10w40 su zadovoljnije u odnosu na neka druga ullja. inače cijena po litri je 79 ali imaš i veča pakovanja 4 i 10l gdi je cijena puno manja.15w 40 izumire i omv ga više ne nudi mehaničarima pa ga ni ja više nemam.inace koristio sam ga stare disele ,bmw kockice i kombije a svaki auto poslije 90 god. obavezno 10w40(osim kad troši ulja ko lud)svima kažem jedno na ulju ne treba šparat ali ni nepotrbno rasipat. ulja za duge intervale ne želim bolje jeftinije pa češče mjenjat.

Natrag na “Koje motorno ulje koristiti za "plinaše"”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.