1. Vrste auto ulja

Da li proizvodači samo "love u mutnom" ili....

Moderatori/ce: IVAN LPG1,gogo,Wesper,virion,Moderatori

Seb
Standardni korisnik
Automobil koji vozite: Škoda Felicia 1.3 MPI
Marka i vrsta plinske instalacije: Lovatto od 05.08.2005.
Na plin prešao 115 000 km

PostPostao/la Seb » 10 lis 2007 01:27

Isus je napisao/la:gle u uputama piše gradacija ulja i proizvođač s kojime Škoda ima ugovor.
Tako ti primjerice u Peugeotima i Citroenima će pisati Total, Fiat, LAfa, Lancia piše Selenia, Renault elf.

Dakle bilo koje 15w-40 ulje ide u tvoj motor bez problema.

Ne kažem , nek je i iz modriče , ali neka je s WV 501.01, to je meni standard koji se traži, ne kažem da nema i drugih.
roflmao Navikla je na to 10 godina,ko moja djeca na linoladu, kužiš, sve ostalo su eurokremi , samo je linolada dobra.A djeca ne lažu!
Ako u mađi ,da ne kažem europi,u ovlaštenom škoda servisu, stalno sipaju to isto aral 501.01 , znači da se radi o nekoj kvaliteti u koju tvornica ima povjerenje, ne kažem da možda "moraju" koristiti to ulje zbog poslova sa WV , ne znam, nekako sam siguran da se nisam zaje.o.
A kad se sjetim našeg ovlaštenog, prvo mi nisu dali unutra,onda su mi dosipali litru ulja (pola litre više od maximuma), pa mi je otišla lambda sonda, jer nisu NISU promjenili već samo dosipali ( i presipali jer mi auto ne troši ulje, a oni survali cijelu litru, al ajde ti to dokaži kad ti ne daju unutra.
Kad im kažem da mi promijene kvačiko komplet, on te pita koje ćeš?
Sach (valjda se tako zove)za 800kuna,original ,isto sach samo sa škodinim znakom za 1400 kuna (drugačije su opruge nego na onom "istom"sach,ili talijansko za 400 kuna.EJJJJJJJJ u službenom servisu. naša posla. Ja kažem daj original, ali me pusti u radionu da vidim da ćeš njega i staviti, kaže on .............????????? neda folcvagen, da se ne bi ja zaprljao, ili da mi se nešto ne desi.Kažem zapakuj mi ,uzet ću za ponijet original bez ugradnje.Šta zaključuješ? Promijene mi gume a ne promijene ventile , 2 puta sko poginuo, guma na 120 ispustila do jaja, kaže vulkanizer truli ventili, u ovlaštenom servisu ........... kod nas naravno.
U mađi kad god ti mijenjaju ulje na svakih 15000 ili godini, promijene gumu poklopca motora , 2 konusne gumice ispod vijaka, i gumicu na čepu.Kod nas ti, ni ulje ne promijene, a sve naplate!
3 puta su mi već htjeli promijeniti ono za snagu 1700 kuna gdje je čok i gdje se miješa smjesa
1. put kad su mi sje.ali lamda sondu, pa su me htjeli još malo opljačkati.
2.put mi je riknio indikator pa je rekao kompu da je topal pa je palio bez čoka, nisam smio taknuti gas dok ne ugrije na temp. da isključi čok.Kad sam kupovao indikator 160 kuna, pita me kako znaš da je to, rekao sam ako nije ostat će mi za rezervu .Bio je on u pitanju.
3.put kad mi je propirila usisna grana sam si počeo dodavati gas,odem opet do njih, opet kaže riknio onaj za 1700, ma nemoj ,ok neka je ali ja moram unutra,jedva me pustili , donijeli novi stavili i dalje isto, pošpricao WD-om brtvu usisne kaže brtva, 45 kuna,m a da nisam bio unutra????
E zato vjerujem u evropu i mađu i opet idem u mađu i nikad više u Idol, nikad.
Bio čovjek tam nakon dvje godine , vojno lice na servisu, i kažem nek ih pita ju li mu promijenili kočionu tekućinu, kad ih je pito kažu nisu, ostavili su to za idući servis, da bi ga manje koštalo!?!?!?Kaže on ,a ko vam je rekao da ja nemam novaca?
Bez teksta.........

Standard, WV 501.01 je standard, mađ servis (ovlašteni Škoda) je standard, od koji možda zavisi moj život, na 120/km na sat , prednja lijeva iscuri do daske, sreća pa nije bilo vozila u susret... zbog ventila koji košta 10 kuna koji bi bar u ovlaštenom servisu bilo obavezno mijenjati kad i gume. :rtmf:

Isus
Autoplin Master
Automobil koji vozite: Alfa Romeo 75 TS, Alfa Romeo 164 TS
Marka i vrsta plinske instalacije: Tartarini sekvencija
Kontakt:

PostPostao/la Isus » 10 lis 2007 18:49

Aral=Castrol=BP to je sve BP koncern.
Zašto voziti sporo na benzin kad se može brzo na plin?I ušteđeno utuć u kaznu :mrgreen:

Seb
Standardni korisnik
Automobil koji vozite: Škoda Felicia 1.3 MPI
Marka i vrsta plinske instalacije: Lovatto od 05.08.2005.
Na plin prešao 115 000 km

PostPostao/la Seb » 10 lis 2007 23:10

Isus je napisao/la:Aral=Castrol=BP to je sve BP koncern.

Ok.Nisam to znao,prije godinu dana osim aralovog nijedno ulje nije imalo oznaku 501.01 ,sad ih ima i to po raznim cijenama.

Isus
Autoplin Master
Kontakt:

PostPostao/la Isus » 11 lis 2007 23:36

jer BP nije mije tražio za još jedan brand dozvolu a lako je moguće d anisu ni imali odgovarajuće ulje ili da je bila odluka unutar koncerna da se ide samo na najskuplji castrol.
Zašto voziti sporo na benzin kad se može brzo na plin?I ušteđeno utuć u kaznu :mrgreen:

Security
Autoplin Master
Automobil koji vozite: Daewoo Nexia 1,5 55kw 97g.RIP-olways in my mind
Fiat Tempra 1.6 55 kw 94 g.
Marka i vrsta plinske instalacije: BRC _LCS od 2007 ,čeka na ugradnju

Fucs ulje

PostPostao/la Security » 12 lis 2007 18:50

Evo danas malo lutao po gradu pa otišao do Ipercoopa i u obilasku naiđem na ovo ulje :

http://img515.imageshack.us/my.php?imag ... 041qr1.jpg

Izvinjavam se zbog kvalitete snimke al mobač ima lošu kamericu.
Inače cijena je 85.99 kn za 4l ulja, a ako imate ipercoop card 76.99 kn.
Zanima me mogu li ga sipati u moju Nexiu 1,5 8v 55 kw 97 godina.
Do sada sam točio Valvolin durablend isto 10w40. :laie:
Dvaput mjeri,jednom reži...

labos
Autoplin junior

PostPostao/la labos » 12 lis 2007 20:41

Vidio sam i ja to ulje ali baš nemam hrabrosti ga kupiti a bome ni točiti. :hmm2:

Isus
Autoplin Master
Kontakt:

PostPostao/la Isus » 12 lis 2007 21:47

vidio sam to i poregledao i ne bih ga kupio nikada. Eventualno za neku četverotaknu kosilicu iako sumnjam.

gogo_2008
Autoplin senior
Automobil koji vozite: Škoda Octavia 2, 1.6MPI
Marka i vrsta plinske instalacije: Landi Renzo Omegas
Od 06/08 70kkm

Re: 1. Vrste auto ulja

PostPostao/la gogo_2008 » 12 lis 2008 13:07

Evo malo sam pročitao teme oko ulja pa bih molio mišljenje/savjet.

Dakle u Škodinu O2 se sada sipa Shell Helix . Po specifikacijama trebalo bi biti ulje VW 501 01, 502 00 ili 504 00 (ovi benzinci sa fleksibilnim intervalima VW 503 00 ili 504 00).

Ove zahtjeve zadovoljava samo Ultra.

http://www.shell.co.uk/home/content/gbr/products_services/on_the_road/oils_lubricants/helix/products/ultra.html

Ultra VW 502 00/503 01/505 00 sintetsko
Plus VW 505 00 polu-sintetsko

Da li netko zna ukratko koja je razlika između ovih specifikacija (501 01, 502 00, 503 01, 504 00, 505 00)?

Obzirom da nema nekog izbora, da li možda bolje preći na nego od ovdje navedenih ulja koja zadovoljavaju 501 01 specifikaciju LM Top TEC 4100 , Meguin Megol 5w-40 Superleichtlauf ....

Wesper
Auto expert
Automobil koji vozite: Toyota Corolla 1.6 vvti
Marka i vrsta plinske instalacije: BRC Seguent 24 s FL

PostPostao/la Wesper » 12 lis 2008 22:22

To bi trebao znati I wonder, s obzirom na vrlo "argumentirane" napise u par zdanjih postova u temi ovdje:
viewtopic.php?f=5&t=519&p=10840#p10840
A priča je i započela par postova prije zadnjeg, baš na temu ulja za VW motore.

Zato se ne bih više miješao u ovu tematiku. Nije u redu da ovo bude monopol pametovanja pojedinca.

gogo_2008
Autoplin senior
Od 06/08 70kkm

PostPostao/la gogo_2008 » 13 lis 2008 10:12

Ok onda molim I wonder-a za njegovo osobno mišljenje, glede navedenih ulja i VW preporuka.

Wesper
Auto expert

PostPostao/la Wesper » 13 lis 2008 10:23

Mala dopuna. Ne za mišljenje o preporukama, nego egzaktani odgovori koja je točno razlika između pojedinih VW specifikacja, počevši od 500.00 do 507.00.

I wonder
Auto expert
Automobil koji vozite: Renault Espace 2,0T MY 2008
Marka i vrsta plinske instalacije: BRC sequent 24

PostPostao/la I wonder » 13 lis 2008 10:32

a gdje sam ja to napisao da ja znam sve te specifikacije?
i zašto se ti ljutiš, wesper? ako nađeš dokaze da je bilo što od svega što sam napisao neistina, svaka ti čast.

što se tiče pitanja, maltene je svejedno koje ulje stavlja u motor dok god to ulje zadovoljava specifikacije proizvođača. naravno da je bolje ako je ulje potpuno sintetsko.
bolje od HC ulja, a HC je bolje od polusintetike.

ono što je započelo raspravu, su VW standardi za TDI motore.
ne propisuju oni te standarde samo tako. ja znam zašto to rade i to sam napisao.
i ako to traže, to treba i stavljati u aute sa TDI motorima. a ulje za te motore mora biti potpuno sintetsko, jer HC ulje nemože zadovoljiti te standarde (bar zasad). točka.

gogo_2008
Autoplin senior
Od 06/08 70kkm

PostPostao/la gogo_2008 » 13 lis 2008 20:17

Evo baš dok sam danas točio plin na jednoj privatnoj pumpi vidim imaju Shell Helix LPG Super (žuta bočica od 1l) po 47kn/l.

Nisam imao baš puno vremena proučavati specifikacije, bila je poprilična gužva. Da li ima netko nekakava istustva sa istim? :please:

I wonder
Auto expert
Automobil koji vozite: Renault Espace 2,0T MY 2008
Marka i vrsta plinske instalacije: BRC sequent 24

PostPostao/la I wonder » 13 lis 2008 20:46

na nijednoj takvoj boci nećeš naći točan sastav.
ja sam tražio po svim mogućim pakiranjima koja sam našao po dućanima, na nijednom nisam našao koliko je kojih sintetskih ili HC ulja u njima.
jednostavno nema.
jedino stoji podatak da je riječ o "sintetičkom" ulju. detalji koji bi to potvrdili ne postoje.

internet isto slabo pomaže.
kao što rekoh, našao sam podatke i usporedne tablice za potpuno sintetička ulja.
svi ostali kriju te podatke kao zmija noge.

Wesper
Auto expert

PostPostao/la Wesper » 14 lis 2008 10:38

gogo_2008 je napisao/la:Evo baš dok sam danas točio plin na jednoj privatnoj pumpi vidim imaju Shell Helix LPG Super (žuta bočica od 1l) po 47kn/l.

Nisam imao baš puno vremena proučavati specifikacije, bila je poprilična gužva. Da li ima netko nekakva iskustva sa istim? :please:

Netko je već bio na ovom forumu pronašao to ulje i pitao. I dobio detaljno pojašnjenje. Nemam vremena to tražiti ali naći ćeš preko tražilice.

Gotovo siguran sam da je gradacija 15W40 jer Shell ima samo to za LPG program. I to je neisplativo (i bez veze = čisto zastarjelo mineralno ulje s dodatnim aditivima za plin).

Za 54 kn/ litra možeš imati Liqui Moly Leichlauf HC-7 LPG 5W-40 (još jeftinije ako je u kanti od 5 L).
LM HC-7 je osjetno kvalitetnije ulje (deklarirano je čak do 20.000 km otvorene vožnje). A donja W gradacija je puno bolja (rjeđe) od 15 W. I o tome sam detaljno pisao.
Zašto to treba po 100-ti put ponavljati ? Potrudite se ljudi malo i sami potražiti. Toliko toga je napisano na jednom mjestu u par tema (a ne raštkano i zaboravljeno kao na forumu.hr). Najlakše je samo postaviti pitanje i čekati da netko linka odgovor ili ga po n-ti put piše.

PS:
I wonder, ne brini, budemo mi razriješili naš nesporazum u tumačenju istoga. Ali nemam sad vremena (a zbog toga niti inspiracije).

Natrag na “Koje motorno ulje koristiti za "plinaše"”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.