Automobil trza

Topic u kojem "dežura" naš glavni serviser, rješava probleme i daje savjete.Na svako pitanje odgovara se isti dan...

Moderatori/ce: IVAN LPG1,I wonder,gogo,hgzg,virion,tidala,kerting,Moderatori

ColorblindJim
Novi Korisnik
Automobil koji vozite: Toyota Corolla 1.6 2002. (E-12) - LPG Tomasetto

Automobil trza

PostPostao/la ColorblindJim » 16 tra 2018 12:17

Toyota Corolla 2002. (1.6)

Plin: Tomasetto

Automobil ima 246000 (na plinu 80 000).

Pozdrav, imam malih problema s automobilom. Odmah nakon što se prebaci na plin auto počne trzat prilikom dodavanja gasa i to traje nekih 10-ak sekundi (nepravilno radi i u leru). Nakon toga auto ide normalno i nema nikakvih problema i nakon vožnje u leru radi normalno. (Vozim se većinom po obilzanici i namjerno sam testirao više puta ubrzanje od 100 do 140 - sve je radilo normalno svaki put i bez ikakvog trzaja).

Prije 2 tjedna imao sam problema s bobinom koju sam zamijenio i odmah sam promijenio sviječice. (Sad imam tri bobine Denso i jednu Magneti Marelli - ako to išta nekome znači).

Taj problem s trzanjem nisam imao prije problema s bobinom. Zanimljivo mi je da se to pojavljuje kada se prebaci na plin. Vozio sam ga malo na benzin i nisam imao problema (opet moguće da baš tada nije zezao).

Filter plina sam promijenio nakon problema s trzanjem i problem nije nestao. Kada je bio spojen na laptop nije pokazivao nikakve probleme.

Plin, struja ili nešto drugo?

Mike20
Autoplin Master
Automobil koji vozite: Fiat Bravo 2008.g 1.4 Turbo (150 000km na plin)
Marka i vrsta plinske instalacije: Lovato Easy Fast

Re: Automobil trza

PostPostao/la Mike20 » 17 tra 2018 14:01

Marelli nije onaj Marelli od nekada davno, to je danas loša marka
Ja mislim da je do struje

Natrag na “Dežurni serviser”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 25 gostiju.