Renault Laguna problem s plinom

Topic u kojem "dežura" naš glavni serviser, rješava probleme i daje savjete.Na svako pitanje odgovara se isti dan...

Moderatori/ce: IVAN LPG1,I wonder,gogo,hgzg,virion,tidala,kerting,Moderatori

Alfa-kt
Novi Korisnik
Automobil koji vozite: Renault Laguna 1.8 16V

Renault Laguna problem s plinom

PostPostao/la Alfa-kt » 16 ožu 2018 16:11

Pozdrav svima, kako sam nedavno naslijedio Renault Lagunu sa plinom 1.8 16V 2000.g, zanima me par stvari. Pošto sam siguran kako instalacija već duže vrijeme nije održavana, zanima me slijedeće. Za početak bih promijenio membrane na Tomasetto Alaska at09 isparivaču ( nabavio sam original membrane ). Zanima me kako pravilno podesiti isparivač nakon izmjene membrana? Druga stvar su Valtek injektori,koji su već malo "proplupali", i htio bih svakako i njih reparirati ( typ 30 1ohm), također sam i njih nabavio, pretpostavljam da nije najpametnije samo očistiti i zamjeniti već i podesiti njihov hod?
Unaprijed hvala na odgovorima

hgzg
Autoplin ekspert
Automobil koji vozite: A6 2.7 biturbo

imao (i šarafio po njima), svi bili "otrovani" LPG-om:
Ford Granada: 2.8i turbo, 2.8i, 2,3 Audi: A6 2.8 30vQ, 100 2.0E, S6 2.2 T, A4-3.0 Q, VW T3 1.9
.
Marka i vrsta plinske instalacije: A4 LR Omegas, ostalo BRC u svim bojama i oblicima...

Re: Renault Laguna problem s plinom

PostPostao/la hgzg » 17 ožu 2018 06:48

...nema tu velike nauke, prije vađenja/rasklapanja isparivača treba (uz pomoć računala/programa) "pročitati" na koji tlak je podešen isparivač.... kako bi znao "novu membranu" vratiti na isti pritisak... premda samo zamjena membrane neće bitno promjeniti namješteni tlak.

...injektore bez komparatora i "električnog okidanja" nije moguće kvalitetno podesiti (sam-svoj majstor metoda uz pomoć pomičnog mjerila - put je u neuspjeh). Ako već "kuckaju" požuri jer od kuckanja se može oštetiti rail - pa tada pomaže samo ugradnja novog.

Alfa-kt
Novi Korisnik

PostPostao/la Alfa-kt » 17 ožu 2018 17:38

Hvala na odgovoru.
Tako sam nekako i mislio, a pošto imam dosta slobodnog vremena za poigrati se time, nabavio sam interfejs.
A što se tiče reparacije injektora, onda ću to riješiti pomoću komparatora. Koliki bi trebao biti hod? Mislim da bi 0.5mm trebalo biti dosta ili se varam?

hgzg
Autoplin ekspert

Ford Granada: 2.8i turbo, 2.8i, 2,3 Audi: A6 2.8 30vQ, 100 2.0E, S6 2.2 T, A4-3.0 Q, VW T3 1.9
.
Marka i vrsta plinske instalacije: A4 LR Omegas, ostalo BRC u svim bojama i oblicima...

PostPostao/la hgzg » 17 ožu 2018 21:15

...ako je do sada radio manje-više OK... izmjeri hod injektora prije reparacije,vjerojatno bi hod mogao biti 0,40 - 0,45

frenchkey
Standardni korisnik
Automobil koji vozite: Renault Scenic 1.6 16V exception, 2005
Marka i vrsta plinske instalacije: Lpg Tech, Tech 204, AT09, dragon silver, Atiker 42l

PostPostao/la frenchkey » 18 ožu 2018 16:26

ovo u vezi kuckanja... Svi injektori se manje više čuju da kuckaju. Kako prepoznati da su stvarno prolupali?

hgzg
Autoplin ekspert

.

PostPostao/la hgzg » 18 ožu 2018 16:38

..Valtek EVG 30 je "bezšuman" u odnosu BRC-ove ili LR injektore. Treba razlikovati normalnu razinu buke od patološke. Patološka se javlja kada se potroši brtveni dio na klipićima i metal počinje udarati u metal...... udaranje matala u metal "pojede" rail. Teško je to ovako opisati dok ne čuješ u živo....

Alfa-kt
Novi Korisnik

PostPostao/la Alfa-kt » 28 ožu 2018 22:25

@frenchkey, kada cujes takvo kuckanje neces fulati sigurno, onda znas da im je dosao kraj :mrgreen:
Danas sam imao vremena, rastavio isparivac i promijenio membrane ( i nije bilo toliko strasno koliko sam mislio ), a rjesio sam i injektore ( sada su besumni naspram onog sto je bilo :D ) bilo je tu svega, hod od 0.2 do 0.8 :roll:
Stavio sam na 0.45, pa cemo vidjeti. Sutra jos ako stignen napravim autokalibraciju, podesim malo finije mapu i mislim da ce to onda biti to.

Alfa-kt
Novi Korisnik

PostPostao/la Alfa-kt » 30 ožu 2018 00:13

Evo novih problema.
I inace vec duze vremena nekad mi se desi da auto nemirno radi u leru. Nekad vise, nekad manje. Desavalo se i na benzin i na plin. Sad otkako sam rijesio injektore i membranu, na plin se skoro niti ne osjeti, ali je i dalje problem prisutan. Na benzinu je pak veci problem, pogotovo kod prebacivanja sa plina na benzin pocne se gusiti i nakon 10ak sekundi sve bude ok. Pretpostavljam da je problem na benzinu prvenstveno, pa mi to odmah utjece i na plin. Zbog toga ne mogu niti mape rijesiti kako spada. Ima li netko kakvu ideju sto bi moglo biti?

Domba
Autoplin senior
Automobil koji vozite: Ford Focus MK II FL 1.6 Ti VCT LPG
Marka i vrsta plinske instalacije: Lovato
Kontakt:

PostPostao/la Domba » 03 tra 2018 15:47

Poprati long I short fuel trim level. Moguće da plinska mapa poremeti puno benzinsku mapu i da zbog toga ništa ne radi kako treba.

BTW si probao jedno 50-100km samo na benzinu. Jel se i tada isto javlja?
Prvi Hrtvatski detailing forum: www.cro-detailing.com

hgzg
Autoplin ekspert

.

PostPostao/la hgzg » 03 tra 2018 19:15

Domba je sve dobro napisao, odvesti 50-100 km isključivo na benzin...... i ako tada motor "proradi" dobro (na benzin) uzrok je (u+90%) loše podešenje plinskog uređaja.... sumljam da sve prolazi bez lampice "chek engine"

Natrag na “Dežurni serviser”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 12 gostiju.