LAndi renzo + valtek dizne= velika potrosnja

Topic u kojem "dežura" naš glavni serviser, rješava probleme i daje savjete.Na svako pitanje odgovara se isti dan...

Moderatori/ce: IVAN LPG1,I wonder,gogo,hgzg,virion,tidala,kerting,Moderatori

Megasp
Novi Korisnik
Automobil koji vozite: Daewoo nubira 1.6 16v sx wagon 2002
Marka i vrsta plinske instalacije: Landi renzo sekvent

Re: LAndi renzo + valtek dizne= velika potrosnja

PostPostao/la Megasp » 18 ruj 2014 21:16

Kada prebacujem benzin plin isto je vreme ubrizgavanja ums.Sta su trimovi?Ono sa strane sto ide +30% i -30% sta to znaci?

Kokerer
Novi Korisnik
Automobil koji vozite: VW Polo IV 1.4 MPI 2008

PostPostao/la Kokerer » 02 ruj 2018 18:02

Znam da je proslo puno vremena ali mozda je u medjuvremenu pronadjeno resenje za landorenzi i valtek crvene dizne.
Imam VW Polo IV 1.4MPI 2008 sa oznakom motora 1.4 BUD. Takodje imam na njemu Landirenzo Omegas sa zelenim MED diznama to je bilo fabricki ugradjeno (italijansko trziste). Posto su pocele da zezaju dizne da mi se gasi auto kad je na plinu i samo kad je klima ukljucena i to kada stisnem kvacilo resio sam da resim taj problem i otisao kod majstora za plin i on me ubedio da mi stavi neku novu verziju landirenzo softvera, neki novi filter i drzac za map senzor i crvene valtek dizne. To mi je bas cudno jer nigde nisam nasao na netu da je to dobar izbor pogotovo za landirenzo i crvene valtek dizne. Nalazio sam da rade sa zutim valtek diznama ali i da to ne ispada uvek dobro. Auto mi se i dalje gasi na ler kad je klima upaljena i to mnogo mnogo cesce nego pre skoro pa svaki cetvrti pritisak na kvacilo a potrosnja mi se sa ukljucenom klimom popela na 13.5l a bila je oko 10.5l gradske voznje dok je na otvoreno oko 8l i tu sam zadovoljan. Da li me je majstor nesto zeznuo ili stvarno u 2018.godini ima ta verzija landirenzo softvera koja moze da podrzi crvene valtek dizne. Koliko sam ga razumeo kod mene je bila neka verzija 16 landirenzo softvera a on je stavio neku verziju 19. Da li je to istina i da li je moguce jer kazem sada je 2018. a sve teme u kojima se pise negativno su najblize iz 2015. godine, zato racunam mozda je za 3 godine zaista nadjeno neko resenje za landirenzo i valtek crvene dizne.

Mike20
Autoplin Master
Automobil koji vozite: Fiat Bravo 2008.g 1.4 Turbo (150 000km na plin)
Marka i vrsta plinske instalacije: Lovato Easy Fast

PostPostao/la Mike20 » 08 ruj 2018 09:32

Sumnjam. Crvene dizne su 3 ohma, žute 1 Ohm. Teško da je LR stavio da se mogu mijenjati otpori različitih dizni, to Stag ima.
Makar, sve je moguće. Trebao si se interesirati, tražiti objašnjenje što je i kako rađeno

Natrag na “Dežurni serviser”

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 7 gostiju.