Kako da sam podesim plin

Topic u kojem "dežura" naš glavni serviser, rješava probleme i daje savjete.Na svako pitanje odgovara se isti dan...

Moderatori/ce: IVAN LPG1,I wonder,gogo,hgzg,virion,tidala,kerting,Moderatori

duby
Standardni korisnik
Automobil koji vozite: passat 1.8 66 kw monopoint
Marka i vrsta plinske instalacije: LOVATO na usisu monopointa

Kako da sam podesim plin

PostPostao/la duby » 25 ožu 2011 21:53

Javljam se ponovo pošto prvi pokušaj nije uspio,jer sam preskočio neka pravila foruma.
Imam passsat 1.8 monopoint 66kw,90 god.
Plinska instalacija je LOVATO, isparivač i regulator tlaka je TOMASETTO (to sam prepisao iz knjižice o ugrađenom plinu u auto).
Interesira me kako da podesim rad motora i potrošnju plina?
Kada su mi ugradili plin potrošnja je bila 18 litara, onda sam sam malo podešavao i uspio spustiti na 11 litara. Zadnji put su mi na servisu podesili plin tako da auto ide bolje na plin nego na benzin (na benzin ne radi baš najbolje), ali sada troši 13-14 litara.
Od prvog dana u usisnoj grani na izlazu iz filtera zraka ima zaljepljena izolir traka (pola usisa)tako da je smanjen protok zraka. Neznam je li to normalno?
Od isparivača do monopointa na cijevi ima jedan ventil (da li je to regulacioni ventil?) i da li za njega ima neko pravilo koliko mora biti otvoren (npr. 1,5 kruga ili 2 kruga)?
Sada bi ga malo sam podesio pa ako mi tko može pomoči unaprijed zahvaljujem.

duby
Standardni korisnik
Automobil koji vozite: passat 1.8 66 kw monopoint
Marka i vrsta plinske instalacije: LOVATO na usisu monopointa

Re: Kako da sam podesim plin

PostPostao/la duby » 25 ožu 2011 22:09

Pošto se ne snalazim baš najbolje sa kompjuterom i pošto mi je ovo prvi forum, ispričavam se što sam pitanje postavio na krivom mjestu. Ako je moguće i ako tko ima volje da prebaci moje pitanje na pravo mjesto.
Hvala.

Natrag na “Dežurni serviser”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 14 gostiju.