koji plinski sustav ugraditi

Servisi niču iz dana u dan.Kako se odlučiti za pravi servis?

Moderatori/ce: IVAN LPG1,I wonder,gogo,hgzg,Wesper,virion,tidala,BORKO,Moderatori

maracxos
Novi Korisnik

koji plinski sustav ugraditi

PostPostao/la maracxos » 03 vel 2012 22:31

Postovanje,
do nedavno sam imao ugraden sustav lovatu u automobilu sada kad sam prodao auto i kupio drugi koji nema ugraden plin zelio bih opet ugraditi plin, konkretno radi se o chevrolet tacumi s 35 000km raspitao sam se u nekoliko servisa i ono sto mi se nudi je lovato za 8000kn, d.t. za 6000kn, zavoli za 6500kn, gasitaly za 6500kn landirezzo za 8000kn brc za 8500kn i neko svastarenje tj kombinacija stag zavoli i jos nesto za 7000kn,
s obzirom da sam totalni neznalica za ovo a kazem da sam bio prezadovoljan s lovatom do sada ali s danasnjim cijenama kad je upitna isplativost ugradnje plina mi se nekako cini 8000kn puno, pa bih molio za savjet sto bi bilo najbolje u pogledu kvalitete/cijene

maracxos
Novi Korisnik

Re: koji plinski sustav ugraditi

PostPostao/la maracxos » 04 vel 2012 19:29

Nitko nista?
Ocito sve neisplativijom ugradnjom plina propao forum?
Nego netko ako moze pomoci zavoli ili lovato?
razlika je 2000kn vrijedi li lovato 2000kn vise i postoje li neki problemi kod ugradnje zavoli sustava pa je zato jeftiniji?

gogo
Dežurni serviser
Automobil koji vozite: BMW 735i E32
Marka i vrsta plinske instalacije: Landirenzo Omegas
Kontakt:

PostPostao/la gogo » 05 vel 2012 11:36

Koliko para, toliko muzike, cijene ti sve govore.

hgzg
Autoplin ekspert
Automobil koji vozite: A6 2.7 biturbo

imao (i šarafio po njima), svi bili "otrovani" LPG-om:
Ford Granada: 2.8i turbo, 2.8i, 2,3 Audi: A6 2.8 30vQ, 100 2.0E, S6 2.2 T, A4-3.0 Q, VW T3 1.9
.
Marka i vrsta plinske instalacije: A4 LR Omegas, ostalo BRC u svim bojama i oblicima...

PostPostao/la hgzg » 05 vel 2012 12:51

....kao što je post ranije napisao kolega, koliko para...... toliko muzike! Ne postoji plinski sustav koji je u svemu najbolji, svaki sustav ima neke stvari bolje od prosjeka, a neke su prosječne ili lošije. A ima i puno subjektivnosti u takvim paušalnim ocjenama:

Da li je za neku vrstu uređaja dostupan software za podešavanja...... onom tko je "sam svoj majstor" u krvi znači. Nekog iritira izgled brirača pogona (prekidača), nekog iritiraju plastični dijelovi (T-komadi vode, rail i injektori....) tamo gdje druge tvrtke koriste metal. Da ti netko ovdje na forumu napiše direktno uzmi OVO, a nemoj ONO..... može zazvučati neozbiljno. Sve gore napisano ne znači kako među uređajima koje si nabrojao nemam svoje (jasno argumentirane) "favorite"!

Jednako važan je majstor koji će izvršiti ugradnju, njegova stručnost kao i vaša međusobna udaljenost (u početku je često potrebna neka "dorada", tj. podešavanje). Kod odabira plinskog uređaja dobro je znati možeš li dijelove (i po kojoj cijeni) pronaći na nekoliko različitih adresa. Nemoj uzimati "egzotu", makar bila i "najbolja", velika je mogućnost da za godinu-dvije za takav uređaj bude teško nabaviti neku sitnicu.....

maracxos
Novi Korisnik

PostPostao/la maracxos » 05 vel 2012 23:39

Hvala, onda ce najvjerojatnije biti l,ovato iako je 2000kn skuplji ali bio sam prezadovoljan s njime samo mi nije jasno zasto za zavoli koji je jeftiniji daju puno vecu garanciju tj 100 000km a za lovato easy fast puno manju garanciju to me nekako vuce na zavoli oba majstora su mi blizu i oba se cine pristupacni i profesionalni

Zavoli lpg
Novi Korisnik
Automobil koji vozite: Opel Astra 1.6 16v Zavoli lpg
Marka i vrsta plinske instalacije: Uvoznik autoplinskog sustava ZAVOLI za R.Hrvatsku

PostPostao/la Zavoli lpg » 19 vel 2012 10:31

Mozda je ekipa iz Zavoli-ja umjerenija sa cjenama ugradnje tj.snizila je cjenu ugradnje u "normalne okvire"
LP

Zavoli lpg
Novi Korisnik
Marka i vrsta plinske instalacije: Uvoznik autoplinskog sustava ZAVOLI za R.Hrvatsku

PostPostao/la Zavoli lpg » 19 vel 2012 11:01

Nadam se da necu navuci bijes kolega servisera sa ovom izjavom, ali je cinjenica da ponekad cjena ne oznacava kvalitet naplacenog.
Puno je faktora na koje se mora obratiti pozornost prije odabira koji cete plinski sustav odabrati da ugradite u svoje vozilo, osim naravno cijene tu je i profesionalnost servisera,opremljenost servisa, iskustvo, garancija, ocjene klijenata koji su bili prije vas u odabranom servisu itd...
LP

hgzg
Autoplin ekspert

Ford Granada: 2.8i turbo, 2.8i, 2,3 Audi: A6 2.8 30vQ, 100 2.0E, S6 2.2 T, A4-3.0 Q, VW T3 1.9
.
Marka i vrsta plinske instalacije: A4 LR Omegas, ostalo BRC u svim bojama i oblicima...

PostPostao/la hgzg » 19 vel 2012 16:55

....samo bih upozorio (novog) člana foruma kako je (barem se meni tako čini) ovakvo ponašanje malo preko dopuštenog. Preskakanje rubrike "predstavljanje novih članova" (usvojen standarad ovdje na forumu) + samoreklama!

:diablo:

Zavoli lpg
Novi Korisnik

PostPostao/la Zavoli lpg » 19 vel 2012 20:03

hgzg je napisao/la:....samo bih upozorio (novog) člana foruma kako je (barem se meni tako čini) ovakvo ponašanje malo preko dopuštenog. Preskakanje rubrike "predstavljanje novih članova" (usvojen standarad ovdje na forumu) + samoreklama!

:diablo:

Pozdravljam moderatora i zelio bih ga podsjetit da sam se prije dvije godine registrirao na ovaj forum i prvi post mi je bio na predstavljanju novih clanova , ali ste i taj jedan post ocjenili kao "samoreklamu", tako da sam to shvatio kao da na forumu imate pozeljnih i nepozeljnih clanova.
Odgovor sam dao na temu u kojoj se spominje uredjaj za koji sam generalni uvoznik za Hrvatsku i s time sam si dao za pravo da dam odgovor koji nije imao konotacija neprijateljstva niti osobnih netrepeljivosti nego cisto profesionalni odgovor.

Hvala

hgzg
Autoplin ekspert

.

PostPostao/la hgzg » 20 vel 2012 10:55

....govorim u svoje ime (znači radi se o osobnom stavu) kako mi je ukupna forma napisana dva posta zazvučala nes(p)retno, na neki način van običaja ovog foruma. Da su postovi bili grubo van forumskih običaja, bili bi obrisani. To sam i napisao... u slučaju ako je većinsko mišljenje ostalih kolega moderatora drugačije, tada sam pogriješio i unaprijed se ispričavam.

:drinks: :drinks:

Zavoli lpg
Novi Korisnik

PostPostao/la Zavoli lpg » 20 vel 2012 21:34

hgzg je napisao/la:....govorim u svoje ime (znači radi se o osobnom stavu) kako mi je ukupna forma napisana dva posta zazvučala nes(p)retno, na neki način van običaja ovog foruma. Da su postovi bili grubo van forumskih običaja, bili bi obrisani. To sam i napisao... u slučaju ako je većinsko mišljenje ostalih kolega moderatora drugačije, tada sam pogriješio i unaprijed se ispričavam.

:drinks: :drinks:

Takodje isprika sa moje strane zbog nacina pisanja postova, nije bila losa namjera.
Sto se tice problematike vezane za Zavoli uredjaje (ako ih bude bilo) nudim svoju pomoc ili savjet.
Lijep pozdrav iz Vukovara ! :drinks:

maracxos
Novi Korisnik

PostPostao/la maracxos » 21 vel 2012 17:07

Gledao sam malo po netu zavoli je popularan u stranim zemljama cak mozda dostupniji nego lovato. No odlucio sam se za lovato koji je skuplji iz tog razloga sto kad ukucam lovato servisi u google dobijem poprilicno rezultata iz hr no kad ukucam isto to za zavoli samo jedan ili dva.....

Djape80
Standardni korisnik
Automobil koji vozite: BMW 520
Marka i vrsta plinske instalacije: Sequent AC Stag, Tomasetto, Zavoli
Kontakt:

PostPostao/la Djape80 » 21 vel 2012 21:34

Pozdrav,

Ako mislis za sekvent, obe marke su odlicne.

Ali ipak Zavoli je 95% kvalitetniji i bolji sistem!

:drinks:

Zavoli lpg
Novi Korisnik

PostPostao/la Zavoli lpg » 21 vel 2012 22:20

maracxos je napisao/la:Gledao sam malo po netu zavoli je popularan u stranim zemljama cak mozda dostupniji nego lovato. No odlucio sam se za lovato koji je skuplji iz tog razloga sto kad ukucam lovato servisi u google dobijem poprilicno rezultata iz hr no kad ukucam isto to za zavoli samo jedan ili dva.....

Zavoli je usao na Hrvatsko trziste prije tri godine u vrijeme kada je naglo stao posao sa ugradnjom auto plinskih sustava (sjecate se svi problema sa nestasicom lpg zbog remonta rafinerije, pa prica da ce cjena plina skociti sa 3.05 kn na 5.0kn ...) tako da se servisna mreza nije razvijala kako je planirano, ali u zadnje vrijeme kako je pocelo interesovanje za ugradnju auto plina javljaju nam se serviseri iz cijele Hrvatske sa zeljom da pocnu raditi Zavoli sustave. Tako da se nadam da ce biti pokrivena cijela drzava sa Zavoli servisnom mrezom.

PS:Molio bih moderatore da ovaj post obrisu ili prebace za to predvidjen dio foruma ako nije po pravilu.
Hvala

lepus
Site Admin
Automobil koji vozite: Mercedes ML320
Marka i vrsta plinske instalacije: Lovato direktno ubrizgavanje...do sada sam na plinu prešao 200000 km, a imam u planu jos 10x toliko...:)
Kontakt:

PostPostao/la lepus » 22 vel 2012 01:12

Kod: Označi sve

PS:Molio bih moderatore da ovaj post obrisu ili prebace za to predvidjen dio foruma ako nije po pravilu.
Hvala

Post je u redu, jer objašnjava nešto o Zavoli-u, a maracxos je postavio pitanje o autoplinskim sistemima... :wink:
I slobodno pišite i opustite se, jer sve što se tiče struke je ovdje dobrodošlo...i ovaj forum je dio interneta.... :laie:
Vegetarijanac ...."riječ koju su indijanska plemena koristila za loše lovce na divljač"....

Natrag na “Serviseri za ugradnju autoplina”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.