Iskustva sa Autoplin Mišić

Servisi niču iz dana u dan.Kako se odlučiti za pravi servis?

Moderatori/ce: IVAN LPG1,I wonder,gogo,hgzg,Wesper,virion,tidala,BORKO,Moderatori

jjd
Novi Korisnik
Automobil koji vozite: Opel Astra H 1.6 twinport Z16XEP 105KS
Marka i vrsta plinske instalacije: Vialle LPi

Re: Iskustva sa Autoplin Mišić

PostPostao/la jjd » 15 vel 2011 22:35

Prasac je napisao/la:Hvala,probat ću nazvati na mobitel. kada sam prije nekoliko mjeseci gledao ,vozeći po staroj Samoborskoj na toj adresi je bila neka tuning kuća ,čini mi se.

Da preselio se već dva puta mislim. Ovo je na službenoj stranici Vialle-a:

Prasac
Novi Korisnik
Automobil koji vozite: Renault Megane 1.4 16 v + LPG
Marka i vrsta plinske instalacije: DT Gas

PostPostao/la Prasac » 19 vel 2011 18:36

Moram ga pronaći,vrijeme je servisa. Hvala svima na trudu. Javim kako sam prošao.

MILI
Novi Korisnik
Automobil koji vozite: HONDA ACCORD

PostPostao/la MILI » 10 lip 2011 13:45

Molim korisnike Vialle sistema da mi odgovore da li imaju kakvih problema sa čistoćom plina te svoja iskustva nakon 2-3 godine korištenja?

jjd
Novi Korisnik
Automobil koji vozite: Opel Astra H 1.6 twinport Z16XEP 105KS
Marka i vrsta plinske instalacije: Vialle LPi

PostPostao/la jjd » 10 lip 2011 18:25

MILI je napisao/la:Molim korisnike Vialle sistema da mi odgovore da li imaju kakvih problema sa čistoćom plina te svoja iskustva nakon 2-3 godine korištenja?

Nikakvih problema do sada s plinom 3 godine manje vise od ugradnje. :smile:

Mikronis
Novi Korisnik
Automobil koji vozite: DACIA DUSTER 1.6 16V
Marka i vrsta plinske instalacije: EuropeGas Oskar CAN OBD

PostPostao/la Mikronis » 14 lis 2013 13:21

Jel netko skoro ugrađivao OSCAR-N OBD CAN sistem kod Mišića jer sam jako zainteresiran za njega.?

KoSi
Autoplin junior
Automobil koji vozite: VW up
Marka i vrsta plinske instalacije: GreenGas Aero a trebao je biti Europegas Oscar-N OBD

PostPostao/la KoSi » 18 kol 2015 21:30

Obzirom da sam platio ugradnju oscar-n-obd-a kod Mišića da iznesem svoje iskustvo za upozorenje drugima...

Kronološki...
Pošaljem putem mail-a upit za preporuku sustava i Mišić mi preporuči OSCAR-N OBD CAN kao najbolji sustav iza vialle-a koji on nudi (i koji je duplo skuplji) za 6500kn za keš... dogovorimo ugradnju i ja pitam ujutro da li su hana injektori, pokaže mi HANA injektor (i piše na njemu hana) i kaže "da, hana"... slaže čitav dan do navečer, sve podesi, ja keširam i odem. Auto ide super, ne kužim razliku između benzina i plina...

Gledam ja malo drugi dan ugrađeno, gledam na netu... i imam prosvjetljenje... ugradio mi je najjeftiniji sustav koji nudi oscar-n mini (lijepo piše na naljepnici) koji je 5000kn... i europegas injektore koje radi hana ali po specifikacijama imaju duplo manji deklarirani rok trajanja...

Dan iza... subota ujutro... odem ja direktno do njega i obzirom da ima ljude na servisu cca 3-4 auta i čovjeka koji čekaju red pričekam ja da se on malo odmakne od ljudi i počnem normalno... ugradili ste mi mini a platio sam obd... njegov odgovor je bio to je to jer se oscar-n obd pregrijava, ja gledam i ono... ok ali vrati razliku u lovi, on odgovara ne -to je to. Diskusija je trajala cca 10-15 minuta dok je on mene uvjeravao da je to to a ja sve glasnije kada mi je to mislio spomenuti, gdje je to spomenuo ili napisao i da je lopov i muljator. Nakraju sam počeo urlati tako da su svi gledali a Mišić mi uvrijeđeno kaže da će mi vratiti razliku ali garancija pada na 3 godine umjesto 5 godina koje su na oscar-n-obd. Da skratim... za tjedan dana mi je vratio 800kn jer je doplata za hanu 700kn pa je kao cifra 5700kn...
Europegas injektore sam mu kao priznao za hanu pa ok...

Jedan od izgovora za ugradnju oscar-n-mini-a mu je bilo što mu je neažuran web na što sam mu ja ponudio izmjenu weba s točnim podacima obzirom da sam informatičar... Promijenio sam mu web da mu točno pokazuje lokaciju radione i stavio obavijest o godišnjem i nakon 2-3 tjedna maknuo istu obavijest.

Prije dan-dva opet on meni šalje mailom izmjene weba jer se seli u Rakitje na što sam mu ja odgovorio da mu više zabadava ne radim nego ako želi izmjene dogovoriti ćemo uvjete na što me poklopi da su te izmjene weba sitnice i da sam mu napravio probleme kod dobaljača?!
Valjda je još netko skužio da uvaljuje muda pod bubrege pa je pitao direktno u Poljsku...

btw. danas sam skužio da mi uopće nije ugradio oscar-n-mini sistem nego green gas aero s naljepnicom oscar-n-mini-a gore i onda sam totalno popozdio!!! Taj dio uopće ne kužim zašto...
https://onedrive.live.com/redir?resid=8 ... hoto%2cJPG
a ne https://www.dropbox.com/s/c9jny9cadieel ... S.pdf?dl=0

Ukratko kod njega više nemam namjeru ići jer je lik očito muljator samo takav i btw. nisam dobio niti račun za ugradnju pa se baš razmišljam da se zainatim do kraja i prijavim njegovo poslovanje pa neka si razmišlja o svojem poslovanju i ponašanju.

Ukratko... tko god je kod njega ugrađivao plin... provjerite si što vam je ugrađeno jer ne vjerujem da sam ja izolirani slučaj (iako se nikada ne zna).

marex10
Novi Korisnik
Automobil koji vozite: Ford Mondeo 1,8

PostPostao/la marex10 » 19 kol 2015 14:18

Meni je postalo jasno zašto ima malo postova o autoplinu Mišić, a svaki dan ugrađuje plinske instalacije. Ljudi misle da ovise o njemu pa ne žele javno istupiti. Uglavnom, ima još dosta servisera koji rade sustav koji je on ugradio (nemojte se zavaravati, vrlo vjerojatno se ne radi o Europegas sustavu).
Uglavnom, sve prethodno napisano potpisujem, samo što sam ja dobio račun. Kad sam došao u Sloveniju kod lika koji ugrađuje EUROPEGAS sustave pa da mi pogleda koji od oscara imam instaliran (nakon konfuzije izazvane totalno različitim fizičkim izgledom onog što imam i onog što proizvođač reklamiraa na stranicama), rekao je da on to nikad nije vidio u životu. Uglavno, načuiš i platiš jedno, dobiješ drugo. Ono što me zanima što je sad s homologacijom. U knjižici piše da je stavljen Europegas sustav te je kao takav homologiran. Na kučištu je pripadajuća naljepnica (tvoja je ljepša nego moja, moja je valjda printana na ink jet printeru pa se malo izlizala:-)) no ustvari radi se o nekom drugom sustavu (Greengas). Kako je Mišić dao potpis da je to to i da on garantira za sistem, odgovornost krive homologacije je prema tome preuzeo na sebe.
Nevjerojatno, a meni priča kak mu se gadi što živi u društvu lopova i muljatora.

Shogo
Novi Korisnik
Automobil koji vozite: Renault Megane 3, 1.6, 16v

PostPostao/la Shogo » 21 kol 2015 11:04

Ovo je za anale plino-biznisa....užas

KoSi
Autoplin junior
Marka i vrsta plinske instalacije: GreenGas Aero a trebao je biti Europegas Oscar-N OBD

PostPostao/la KoSi » 21 kol 2015 12:40

marex10 je napisao/la:Na kučištu je pripadajuća naljepnica (tvoja je ljepša nego moja, moja je valjda printana na ink jet printeru pa se malo izlizala:-)) no ustvari radi se o nekom drugom sustavu (Greengas). Kako je Mišić dao potpis da je to to i da on garantira za sistem, odgovornost krive homologacije je prema tome preuzeo na sebe.
Nevjerojatno, a meni priča kak mu se gadi što živi u društvu lopova i muljatora.

Kod mene je valjda skupio za novu tintu jer je isto ink-jet naljepnica :diablo:

Da stvar bude zanimljiva na servisu je (tu subotu) imao nekoliko auta jer ljudima valjda i tako nije bitno što je ugrađeno samo da imaju što manje problema s ugrađenim a takvog razmišljanja sam i ja i to sam i rekao Mišiću... da mi je rekao nemam ovo, imam ovo drugo i raditi će dobro ja bih (vjerojatno) uzeo to što nudi a ne da me mulja kao nepismenu osobu koja ne zna niti čitati i još me u oči laže...
Obzirom da mu je firma bila u blokadi 3.5 g. (ove godine je uspio odblokirati) kužim da mu je lova bitna ali na muljatorski način samo će izazvati kontra efekt za buduće poslovanje.

Ukratko... mene više ne bude vidio bez obzira na "garanciju". I obzirom da sam vidio na njegovom lapu da prati autoplin forum (iako valjda ne često)... slobodno može iznijeti svoju stranu priče za slučaj da sam nešto možda krivo napisao.

I još moram napisati da je njegov zadnji mail meni i to citiram tj. copy-pasteam "Dobio si bolji sistem nego što si platio i mislim da smo završili s time." :twisted:
Pretpostavljam da više ne moram ništa govoriti...

KoSi
Autoplin junior

PostPostao/la KoSi » 21 kol 2015 12:41

Shogo je napisao/la:Ovo je za anale plino-biznisa....užas

Srećom pa auto ide bez problema jer bi tu bilo još svašta... dužan ne ostajem nikome... niti dobro a niti loše.

KoSi
Autoplin junior

PostPostao/la KoSi » 21 kol 2015 13:13

I moram dodati da mi je upravo prijetio da će mi polomiti noge ako ovo ne skinem s interneta na što sam mu odgovorio da neću i da ako ima nešto za ispraviti neka napiše ovdje.
Ako sam što krivo napisao neka me ispravi a ako mi netko polomi noge znam i ja gdje potražiti nalogodavca...

hgzg
Autoplin ekspert
Automobil koji vozite: A6 2.7 biturbo

imao (i šarafio po njima), svi bili "otrovani" LPG-om:
Ford Granada: 2.8i turbo, 2.8i, 2,3 Audi: A6 2.8 30vQ, 100 2.0E, S6 2.2 T, A4-3.0 Q, VW T3 1.9
.
Marka i vrsta plinske instalacije: A4 LR Omegas, ostalo BRC u svim bojama i oblicima...

PostPostao/la hgzg » 21 kol 2015 22:36

.....da li je bilo barem malo istine u mojim riječima u ovoj temi - zadnji post?

viewtopic.php?f=3&t=4522&start=30

KoSi
Autoplin junior

PostPostao/la KoSi » 23 kol 2015 18:10

hgzg je napisao/la:.....da li je bilo barem malo istine u mojim riječima u ovoj temi - zadnji post?

viewtopic.php?f=3&t=4522&start=30

Ne znam na koji dio tog posta misliš...
Činjenica je da se meni skoro četvrtina uloženog vratila na 3500km tako da računice za ugradnju plina itekako ima. Zadovoljan sam kako je auto složen i koliko troši i objektivno tu Mišiću nemam što prigovoriti a ovaj problematični dio mislim da nitko nije mogao predvidjeti.

hgzg
Autoplin ekspert
Automobil koji vozite: A6 2.7 biturbo

imao (i šarafio po njima), svi bili "otrovani" LPG-om:
Ford Granada: 2.8i turbo, 2.8i, 2,3 Audi: A6 2.8 30vQ, 100 2.0E, S6 2.2 T, A4-3.0 Q, VW T3 1.9
.
Marka i vrsta plinske instalacije: A4 LR Omegas, ostalo BRC u svim bojama i oblicima...

PostPostao/la hgzg » 23 kol 2015 22:46

....aludirao sam na "alternativnog" instalatera u smislu da si umjesto dogovorenih komponenti dobio druge bez konzultacija. Takav pristup govori o moralu i poslovnoj etici - ništa više.

marex10
Novi Korisnik
Automobil koji vozite: Ford Mondeo 1,8

PostPostao/la marex10 » 24 kol 2015 15:31

Hm...ako je netko na tržištu 10-15 godina, koliko je on "alternativan"? Čovjek radi taj posao duže od nekih "nealternativnih" tak da mi nije jasno što želiš reći.
Europegas sustav koji on nudi u HR možda je manje poznat te ga iz tog razloga možeš nazvati "alternativan", no radi se o sustavu, ne o instalateru. S druge strane Europegas u Sloveniji ima mali milion ovlaštenih servisera i instalatera (najbliži u Brežicama, u odnosu na Zagreb) tako da je "Alternativnost" sustava općenito, također upitna. Možda bi bolji izraz bio "nepoznavanje" sustava na našem prostoru.
S druge strane, ovo što je kolega napisao nema veze sa sustavom već isključivo s instalaterom koji će, nadam se, nakon ovog ipak izvagati svoje postupke i nastaviti ispravnim putem. Da se razumijemo, i ovo (nakon nekoliko podešavanja) radi korektno, instalacije su uredno posložene, bez zamjerki. I da....ona opaska "zanemari ako se pali check engine, to je normalno" možda i nije najbolja opaska. Eto, ja tu informaciju, iako je bila plasirana sa svih strana (ne i od strane instalatera), nisam zanemarivao i, gle čuda, nakon malo korekcija, već se neko vrijeme ne pali. Možda će opet, ali da se riješiti.

Natrag na “Serviseri za ugradnju autoplina”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.