Auto Cepelin, Velika Gorica - problemi sa reklamacijama

Servisi niču iz dana u dan.Kako se odlučiti za pravi servis?

Moderatori/ce: IVAN LPG1,I wonder,gogo,hgzg,Wesper,virion,tidala,BORKO,Moderatori

macak
Autoplin senior
Automobil koji vozite: Fiat
Marka i vrsta plinske instalacije: Lovato LCS

Re: Auto Cepelin, Velika Gorica - problemi sa reklamacijama

PostPostao/la macak » 11 ruj 2008 06:30

Ako ne zele slusati i rijesiti probleme, mozda je najbolje naci generalnog zastupnika za marku koju su ti ubacili, tj tomaseto. Koliko znam, zastupnik je duzan nadzirati svoje servise i rijesiti probleme koji mogu nastati ako ih servis koji je ugradio ne zeli ili ne moze ukloniti. Sad jos da samo netko kaze tko je zastupnik za tomaseto.

Smola
Standardni korisnik
Automobil koji vozite: Fiat BRAVO 1.4 t-jet 150
Marka i vrsta plinske instalacije: Lovato Easy Fast
Kontakt:

PostPostao/la Smola » 11 ruj 2008 07:52

koliko ja vidim svuda vlada takva otimacina i prevara da to nije normalno. jedini majstor koji je majstor i covjek je boyski.
iako je potrosac slabija stranaka u ovome slucaju sve je to jadno jer spor nije hitan, a teret dokaza je uvijek na tuzitelju. i jos nesto teret vjestacenja je +2000kn.
jadno je sto covjek skupi novac za ugradnju i sto dobije: neispravno vozilo.
tko je kriv? glupog li pitanja-vlasnik.
auto je uvijek ne ispravan ti kretenima, da je i novi. samo oni znaju, one budale u tvornici treba im svima dati otkaz.
ako cemo s pravnog aspekta, instalater ne bi AKO JE ZNAO da je auto ne ispravan ugraditi plin ili bi trebao dobiti pismeno odobrenje od vlasnika koji to ipak inzistira.
to su pravila struke lex artis.
ovo da li je on to znao jako je tesko dokazati, a dokazuje opet tuzitelj.
i sto onda covjeku ostaje ( sud je zadnja instanca i nije garancija uspijeh)-samo da odveze auto u dobar auto plin servis, zazmiri i plati.
mislim da se treba samo sekirati kad se placa a kod nas se covjek tek onda pocinje sekirati jer tad tek nastaju problemi

calypso
Autoplin veteran
Automobil koji vozite: Citroen Xsara 1.4i, 1998g - umrla :(
Citroen XM 2.0i 16v, 1995g
Marka i vrsta plinske instalacije: Xsara - BRC Sequent24.
XM - STAG300/Valtek.
Kontakt:

PostPostao/la calypso » 11 ruj 2008 08:26

backmen je napisao/la:LJUDI da nastavim sagu o cepelinu.
Danas sam bio u autoklubu Sigetu na atestu plina.Uredno sam platio cca 1100kn i saznao sljedeće:
Auto mi nije prošlo atest jer mi je CEPELIN ugradio potpuno pogrešnu vrstu plinskog uređaja.
Moj mercedes ima katalizator i lambda sondu a oni mi ugradili plinsku instalaciju za auta bez lambda sonde.
Sutra idem kod njih zadnji put pokušati kulturno riješiti ovu situaciju,ako me opet ne budu slušali zovem državnu inspekciju ,zovem novinare za koje mislim da će to iskoristiti za "mastan" članak.
Ovim putem poručujem svima koji su kod CEPELINA ugradili plin:
JESTE LI IŠLI NA ATEST?

Nisam jos isao na atest, ali bih trebao vrlo uskoro. Sto se tice drzavne inspekcije, podrzavam tu ideju, dapace imam i jako dobru vezu tamo pa se mogu raspitati sto raditi sa njima.

macak
Autoplin senior
Automobil koji vozite: Fiat
Marka i vrsta plinske instalacije: Lovato LCS

PostPostao/la macak » 11 ruj 2008 08:36

Tuzno stanje stvari. Cini se da je stvarno rijedak servis u ovoj zemlji koji zna napraviti svoj posao sa plinom, a koliko znam Boyski je medu boljima. Sada sam siguran da nema druge nego do njega. Sto se tice ovih koji ne znaju raditi onda bolje neka ne diraju plin, koji je smisao? U svakom slucaju ako nastave lose raditi ce se brzo prosiriti glas o njima i nema vise posla.

Oklagius
Autoplin junior
Automobil koji vozite: Suzuki SX4 1.5 GLX
Marka i vrsta plinske instalacije: BRC Sequent 24 sa toroidalnim spremnikom + FL

PostPostao/la Oklagius » 11 ruj 2008 09:22

Smola je napisao/la: ...i sto onda covjeku ostaje ( sud je zadnja instanca i nije garancija uspijeh)-samo da odveze auto u dobar auto plin servis, zazmiri i plati. i

To u vecini slucajeva zvuci kao najbezbolnije rjesenje... ali sto ako su, kao Backmenu, ugradili potpuno pogresan hardware?? Ne mozes otici drugom majstoru jer nema sto postelati. Moras se zakacit sa lopovima da uopce dobis komponente koje si platio, o instalaciji ili stelanju necu ni pricati!
Koliko sam ja skuzio, u vecini slucajeva ljudi koji se odluce na ugradnju uopce nemaju pojam o tome koliko je majstor koji ugradzuje i stela instalaciju vazniji od samog hardwera. Na svakog koji se raspituje o plinu prije insalacije dodje 10 koji se odluce, odu, ugrade kod najjeftinijeg instalatera koji su u vecini slucajeva (cast iznimkama) najmanje pouzdani, i imaju predodzbu o tome ko da su kupili Quadro vesmasinu umjesto Elektroluxa i prosli jeftinije bez posljedica po (danas ionako svima nama pretanke) zivce. Na zalost, plinski sustavi u nasim vozilima su malo kompliciraniji.
Stoga ljudi... ako ikako mozete, dajte tih 1000-2000kn vise, na kraju cete biti puno sretniji i mirniji, a to tih novaca vrijedi! Ako nemozete, zelim vam puuuuno srece i da vam se nikad ne dogode ove grozote o kojima citamo ovdje na forumu.
Nikad nisam razmisljao o tetovazi... sad razmisljam o jednom "LPG" unutar zelenog romba na ramenu... da se zna! :yes:

BORKO
Ravnatelj odbora za prijem članova
Automobil koji vozite: Mercedes W124 200 TE
1993. ?? 305 000 km ??
(pukla sajla :) )
Marka i vrsta plinske instalacije: Lovatto LCS, od 13.06.2006
na plin prešao više od 110 000 km
Kontakt:

PostPostao/la BORKO » 11 ruj 2008 23:10

Vjeruj, kada se u servisu pojaviš sa odvjetnikom, inspekcijama i policijom, da će razgovor teći u sasvim drugom smjeru, a problem biti rješiv u kratkom roku.

Samo, ne zaboravi to tražiti NAPISMENO !!

(čini mi se da mi, potrošači, trebamo INZISTIRATI na potpisivanju ugovora sa plinoinstalaterima, prilikom ugovaranja posla :rtmf: )
tko pjeva, zlo ne misli

backmen
Novi Korisnik
Automobil koji vozite: Mercedes 190e
Marka i vrsta plinske instalacije: Tomaset

PostPostao/la backmen » 11 ruj 2008 23:42

Saga "Završetak"
Konačno sam došao sa njima na svoje.
Posle kraće izmjene argumenata i spominjanjem inspektora(koji je i slučajno moj šogor) pristali su mi uraditi kak treba.
Naime uopće mi nisu bili ugradili LCS(valjda je to plinski kompjutor) koji mora biti ako auto ima Lambda sondu, pa su to izmijenili u roku manjem od sata.Posle sam opet otišao na atest i auto je ovog puta prošlo.
Pouka:
Žalosno je da čovjek mora trošiti vrijeme novac i živce da bi dobio makar nekakvu kvalitetu.
Ja sam danas dobio od njihovog šefa isprike i normalan razgovor u kojem se mušterija poštiva.
Možda još ima nade za njih!?
Uglavnom; Kada ideš kod majstora da ti nešto sredi potrebno je obratiti pozornost na sljedeće:
Ako je tip mlad i nadobudan i k tome još i egoista bježi od njega koliko te noge nose.
Sigurno će zabrljati zato jer je mlad i nedovoljno iskusan ali je egoista pa tu grešku neće priznati.
Za svakog šefa je najbitnije da ima radnika koji nešto zna o poslu(nije stručnjak) ali je karakterno osoba koj priznaje pogrešku i izkazuje dobru volju za ispravljanjem toga.
Takav tip je bolji od 10 nazovi stručnjaka koji su nekulturni, odvratni,umišljeni jer mu oni samo mogu uništiti posao. :nono:
Pravi šef to uvijek vidi(Ovo govorim iz osobnog iskustva već 15 god šefujem i najmanji broj ljudi koji su mi bili podređeni je 25).
Pozdrav SVIMA plinašima na forumu i kažem vam ovo:
Bez obzira koliko smo mi nadrapali sada, plin će kao gorivo za auta sve više se upotrebljavati i jednog dana u bliskoj budućnosti auta će iz fabrike izlaziti sa motorima koji su namijenjeni za plin. :lol:
ŽIVIO LPG! :drinks:

calypso
Autoplin veteran
XM - STAG300/Valtek.
Kontakt:

PostPostao/la calypso » 12 ruj 2008 09:20

backmen je napisao/la:Bez obzira koliko smo mi nadrapali sada, plin će kao gorivo za auta sve više se upotrebljavati i jednog dana u bliskoj budućnosti auta će iz fabrike izlaziti sa motorima koji su namijenjeni za plin. :lol:
ŽIVIO LPG! :drinks:

Drago mi je da si sredio sve probleme sa autom. :)

Sto se tice tvornicki preradjenih auta na plin, ja znam da postoje dvije verzije Xsare koje su iz tvornice vec uredjene za plinsku instalaciju. :D Tolko sam vidio kad sam cackao po dijagnostici za Citroene kod servisera. :)

backmen
Novi Korisnik
Automobil koji vozite: Mercedes 190e
Marka i vrsta plinske instalacije: Tomaset

PostPostao/la backmen » 12 ruj 2008 15:29

MOLIM ADMINA DA MOJA PRVA DVA POSTA U KOJIMA SU UPUĆENE KRITIKE NA RAČUN CEPELINA IZBRIŠE.
DEČKI SU SE ISPRIČALI I POPRAVILI STVAR I MISLIM DA VIŠE NIJE U REDU DA I DALJE STOJI.
UNAPRIJED ZAHVALJUJEM
BACKMEN

BORKO
1993. ?? 305 000 km ??
Kontakt:

PostPostao/la BORKO » 12 ruj 2008 18:41

Mislim da ti molba neće biti uvažena, jer post pripada forumu i arhivi,(sukladno pravilima i općim uvjetima, koje smo SVI prihvatili, pristupanjem forumu) a osim toga, korisno je da se osim pohvala, nađu i kritike, jer mislim da će pozitivno djelovati i na servisere, ovdje na forumu i uopće, a i na povećan oprez i putokaz za rješenje eventualnih problema, krajnjih korisnika, koji u tim servisima trebaju odraditi posao.
tko pjeva, zlo ne misli

isalopek
Autoplin veteran
Automobil koji vozite: Suzuki swift 1.3 GS AAC
Marka i vrsta plinske instalacije: BRC sequent 24

PostPostao/la isalopek » 12 ruj 2008 19:10

u potpunosti se slažem s tobom BORKO- ako je itko imao kadkad problema s bilo kojim servisom (a da je krivnja servisa, a ne od korisnika-jer ako je korisnik na kraju kriv onda može ogorčeno pisati o svim servisima) treba se to znati da se upozore ubuduće ljudi na eventualne probleme s njima....

LongDong
Novi Korisnik
Automobil koji vozite: Citroen C4 1.4 '05 god
Marka i vrsta plinske instalacije: PRINS VSI, spremnik 56l

PostPostao/la LongDong » 12 ruj 2008 22:41

backmen je napisao/la:MOLIM ADMINA DA MOJA PRVA DVA POSTA U KOJIMA SU UPUĆENE KRITIKE NA RAČUN CEPELINA IZBRIŠE.
DEČKI SU SE ISPRIČALI I POPRAVILI STVAR I MISLIM DA VIŠE NIJE U REDU DA I DALJE STOJI.
UNAPRIJED ZAHVALJUJEM
BACKMEN

Kaj su te natamburali malo da si promjenil ploču

calypso
Autoplin veteran
XM - STAG300/Valtek.
Kontakt:

PostPostao/la calypso » 12 ruj 2008 23:12

Kaj su te natamburali malo da si promjenil ploču[/quote]

Nesto slicno se desilo pred par godina kad je jedan tip pisao lose o HGSpotu na svim newsgrupama i forumima, nakon par dana je promijenio plocu i ispricavao se na svim mogucim medijima. Ispostavilo se da mu je brat vlasnika prijetio fizickim obracunom i bogtepitaj cime jos ne. Uglavnom, ruzno.

BORKO
1993. ?? 305 000 km ??
Kontakt:

PostPostao/la BORKO » 15 ruj 2008 02:06

U ovom slučaju bih rekao da se ovaj forum ČITA.......a, po onoj narodnoj :

"Dobar glas, daleko se čuje, a loš - još dalje!" ,

Nekome ne štima "reklama"....... :mrgreen:
tko pjeva, zlo ne misli

calypso
Autoplin veteran
XM - STAG300/Valtek.
Kontakt:

PostPostao/la calypso » 15 ruj 2008 09:15

Neka neka, nek se malo osjete prozavanima, a mene vise nece vidjeti... Nije da im je to neki udarac, al ostatak ljudi koji budu vidjetli ovaj thread na forumu ce dvaput razmisliti prije nego odu kod njih na ugradnju...

Da ne pricam kako su me ostavili na cjedilu sto se tice zamjenskog vozila dok su mi ugradjivali, iako sam lijepo rekao da zelim zamjensko vozilo. Morao sam uredno cekati sat i pol dok ne dodje, sto se pokazalo dobrim na kraju jer su mi umalo Tomasetta stavili unutra umjesto BRC-a.

Natrag na “Serviseri za ugradnju autoplina”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.