Sanader bi mogao pasti na plinskom biznisu

Ovaj dio je namijenjen za lagano i neobavezno druženje svih članova foruma.....

Moderatori/ce: IVAN LPG1,I wonder,gogo,virion,tidala,BORKO,Moderatori

calypso
Autoplin veteran
Automobil koji vozite: Citroen Xsara 1.4i, 1998g - umrla :(
Citroen XM 2.0i 16v, 1995g
Marka i vrsta plinske instalacije: Xsara - BRC Sequent24.
XM - STAG300/Valtek.
Kontakt:

Sanader bi mogao pasti na plinskom biznisu

PostPostao/la calypso » 23 srp 2010 14:39

http://seebiz.eu/hr/tvrtke/energetika/i ... 86410.html

Bilo bi mi drago da netko zavrsi iza resetaka zbog tih svih makinacija oko plina.

sina
Novi Korisnik
Automobil koji vozite: Ford Mondeo mkIII 1.8i 125 ks
Marka i vrsta plinske instalacije: Lovato easy fast

Re: Sanader bi mogao pasti na plinskom biznisu

PostPostao/la sina » 23 srp 2010 17:57

Bilo bi i vrijeme da netko konačno odgovara za melverzacije oko predaje a ne prodaje INE...

lepus
Site Admin
Automobil koji vozite: Mercedes ML320
Marka i vrsta plinske instalacije: Lovato direktno ubrizgavanje...do sada sam na plinu prešao 200000 km, a imam u planu jos 10x toliko...:)
Kontakt:

PostPostao/la lepus » 01 kol 2010 08:38

Malverzacija oko plinskog biznisa, je vezana za izvoz i uzrokovanje nestašice propan-butana...o tome su novine već pisale, jer tvrtka koja se bavila cjelokupnim izvozom imala je jednu uposlenicu i to Polančecovu nećaku.. :diablo:
Vegetarijanac ...."riječ koju su indijanska plemena koristila za loše lovce na divljač"....

iNekic
Novi Korisnik
Automobil koji vozite: Hyundai Elantra 1.6 GL 2004.
Marka i vrsta plinske instalacije: Landi Renzo Omegas

PostPostao/la iNekic » 09 lis 2010 12:01

Možda je malo off-topic, ali se ipak tiče (pra)povijesti plinskog biznisa na relaciji Janaf - Crodux - OMV: Janaf dao Čermaku zemljište za skladište nafte, a zatim ga otkupio za 6,45 milijuna DEM

hgzg
Autoplin ekspert
Automobil koji vozite: A6 2.7 biturbo

imao (i šarafio po njima), svi bili "otrovani" LPG-om:
Ford Granada: 2.8i turbo, 2.8i, 2,3 Audi: A6 2.8 30vQ, 100 2.0E, S6 2.2 T, A4-3.0 Q, VW T3 1.9
.
Marka i vrsta plinske instalacije: A4 LR Omegas, ostalo BRC u svim bojama i oblicima...

Re: OD 01.05.2009. IZMJENA CIJENE AUTOPLINA

PostPostao/la hgzg » 03 stu 2010 09:31

....odgovor na tvoje pitanje probajte potražiti na slijedećim izborima, mada ne treba očekivati čuda.

Mike20
Autoplin Master
Automobil koji vozite: Fiat Bravo 2008.g 1.4 Turbo (150 000km na plin)
Marka i vrsta plinske instalacije: Lovato Easy Fast

PostPostao/la Mike20 » 03 stu 2010 10:58

KO da imamo uopće neki izbor, biramo između lošeg i goreg.
Ove dvije struje su se natrpale po đepovima, birati nekog skroz novog trećeg-opet smo na početku, dok sebe namiri i svu svoju bližu i daljnu rodbinu i potrpa sve kaj može, LPG bu 10 kuna po litri

kateheta
Autoplin junior
Automobil koji vozite: crveni Suzuki Sfift 1,5 2008.
Marka i vrsta plinske instalacije: BRC Seguent 24 s FL

PostPostao/la kateheta » 03 stu 2010 21:11

nijednoj od jačih opcija nije stalo do maloga čovjeka
puna su im usta obećanja
no konkretno ništa od toga tako da izbori ne budu napravili ništa novo
vjerojatnije dodatno smanjivanje plača svima - jer bude to mmf rekao
nešto slično kako je bilo između 2000 i 2003. godine
no tada se nije puno o tome govorilo
meni je muka od svih njih i ne vidim sreću s bilo kojom od sadašnjih opcija
pa tko nama sjedi u saboru lopovi, ubojice (iako sigurno nisu svi) noto je tako

na žalost prava smo krumpir država jer naši političari samo krumpiraju pa kako im se posreći
da smo bar banana bilo bi nam vjerojatno bolje

hgzg
Autoplin ekspert

Ford Granada: 2.8i turbo, 2.8i, 2,3 Audi: A6 2.8 30vQ, 100 2.0E, S6 2.2 T, A4-3.0 Q, VW T3 1.9
.
Marka i vrsta plinske instalacije: A4 LR Omegas, ostalo BRC u svim bojama i oblicima...

PostPostao/la hgzg » 03 stu 2010 23:40

...jedan od razloga zašto je u RH loše jest stav trećine žitelja naše države koji se ocrtavaju iz dva prethodna komentara, osobno uvijek se rastužim kada vidim slične komentare....

Točno je da Sabor RH i druga tijela države "udomljavaju" više loših od dobrih ljudi. Također svima "njima" zamjeramo kada "maznu" nešto, a velika većina nas je u životu nešto napravila "po balkanski" (podmitila kontrolora na tehničkom, podmitila lječnika, žalila se prekršajnom sudu za prebrzu vožnju iako znamo da smo jurili, vozimo plin bez atesta, pretakali bi LPG iz boca kada bi bio jeftiniji, napravimo nešto a ne izdamo račun, platimo zidara u gotovini da prođemo jeftinije, imamo neki m2 više stana ili kuće u odnosu na stanje u papirima.........).

Većina nas koji kažemo svi su oni isti i ništa ne rade za malog čovijeka, rado bi bili "veliki" i prihvatila bi posao sabornika. Koliko nas od dežurnih moralista ima apsolutno čistu savjest, naravno jer je "moj" razlog "moralniji i potrebniji" od njihovog????? Ako mi bilo tko od forumaša dokaže i pokaže da je sve radio moralno i zakonito, častim ga večerom po njegovom izboru!

roflmao :drinks: roflmao :viannen:

Bez obzira simpatizirate li žute, zelene ili ljubičaste...... dajte glas realnoj, najmanje lošoj opciji, jer ne odlazak na izbore također je glas za nekog. Ako najmanje loši postanu lošiji, zamjenimo ih.... pometimo prvo ispred svojeg praga. Kandidirajmo se MI, budimo malo bolji od najmanje loših..... možda naša djeca budu živjela manje bananasto. Od kukanja ništa se neće promjeniti.

Sada idem u off topic-total......... po meni masu plaća iz proračuna treba smanjiti, pogledajte paradoks 1,3 zaposlenih hrani jednog umirovljenika, pola umirovljenika falš. Od ovih što rade pola ih ne privređuje, već su paraziti na državnim jaslama. Od ovih što rade pola ih trguje, ljudi a tko RADI, tko stvara novu vrijednost??? I da, svi bi u mirovinu sa 35 godina! Ako radimo 40 iz plaće od 5000 kn izdvajamo za mirovinu 20%. To je za radni vijek 480000 kn. Poslije mirovine živjeli bi 20 godina, a malo nam je 2000 kn mirovine. Naravno nešto donesu i kamate kroz 40 godina, ali treba misliti i na one koji opravdano trebaju pomoć (subvenciju) svih nas. Inače za isplatiti plaću od 5000 kn treba zaraditi nešto preko 8000. A i za penziće uz 2000 kn treba neka pinka za zdrastveno. A gospoda Francuzi ne žele u mirovinu sa 62.......... ljudi tko nije naučio osnovne matematičke operacije.

BORKO
Ravnatelj odbora za prijem članova
Automobil koji vozite: Mercedes W124 200 TE
1993. ?? 305 000 km ??
(pukla sajla :) )
Marka i vrsta plinske instalacije: Lovatto LCS, od 13.06.2006
na plin prešao više od 110 000 km
(pukla sajla :) )
Kontakt:

PostPostao/la BORKO » 04 stu 2010 02:31

Ne bih se složio u potpunosti s gornjim tekstom, jer postoje primjeri u svijetu (zanimljivo, nisu niti rijetki, koliko bi čovjek pomislio), gdje članovi parlamenta, MODERNIH DEMOKRACIJA, rade upravo svoj posao; U INTERESU NARODA KOJI IH JE BIRAO, A RADE VOLONTERSKI , BEZ PLAĆE, što je za naše prilike trenutno, očito, UTOPIJA.... :angry:

Jedino pozitivnom promjenom kolektivne svijesti i obrtanjem "čunka naopako", odnosno shvaćanjem OSNOVNOG - tko je zbog koga, tu gdje je, kao i profesionalnom (a ne političko-podobnom) odrađivanju preuzetih obveza i zadaća i postizanjem (trenutno nemogućeg), snošenju ODGOVORNOSTI ZA PREUZETE OBVEZE I ZADAĆE NA SVIM RAZINAMA, a ne samo po najnižoj liniji; krajnji korisnik-građanin, možemo se nadati boljem....drugačije - NE IDE.

Dotle ćemo pljuvati po "komunjarama", tipa Cuba ili Venezuela, gdje "vladaju diktatori", ali su im SVI građani PISMENI i imaju BESPLATNO školovanje, zdravstvenu i socijalnu zaštitu (nema prosjaka zbog loše socijalne politike, nego je rijetki izuzetak, slobodan izbor pojedinca, takav život), gorivo im je najjeftinije na kugli zemaljskoj, hrana gotovo badava, ali nemaju svi sve, nego su PROSJEČNI, podjednaki, ali daleko od onog ruba, na kojem se trenutno nalazi čak 85%, "kapitalističkog življa" u svijetu - SIROMAŠTVA..

Možda se netko neće složiti sa mnom, ne sumnjam, to je pravo svakog korisnika ovog foruma i društva u kojem živimo, ali razmislite o svemu (naravno i nekim "detaljima" i ocjenama poštenja svakog pojedinca u našoj zemlji, iz gornjeg posta, čisto radi SAMOKRITIKE)...

Da se ugledamo na životinje, živimo u skladu s prirodom i održivim razvojem civilizacije, bolje bismo prolazili, jer bi ubijali samo iz potrebe, a ne iz obijesti i radi koristi, a uzimali bi resurse od "majčice Zemlje", onoliko koliko nam je potrebno....bez gomilanja viškova, koji se "strateški" koriste protiv drugih, manje sretnih na planeti....

Kao kuriozitet, također za razmišljanje, uzmimo u obzir i neke fakte;

- spadamo u samo 7% svjetske populacije ljudi, koji sa relativnom sigurnošću mogu tvrditi, da će suta jesti 1 obrok, imati gdje prenoćiti (krov nad glavom i krevet), imati dostupnu pitku i sanitarnu vodu i da će uspjeti preživjeti slijedeći dan...
- intelektualci, dakle visoko obrazovani, spadaju u samo 1% svjetske populacije, tog stupnja obrazovanja
- bogati spadaju u samo 3% čovječanstva, a drže preko 87% svih materijalno-novčanih dobara na Zemlji

....ima toga još, ali je i ovo dovoljno, normalnim ljudima, za razmišljanje......bar se nadam....(da spadamo u normalne i da ćemo razmisliti o svemu) :yes:
tko pjeva, zlo ne misli

kateheta
Autoplin junior

PostPostao/la kateheta » 04 stu 2010 20:13

gle do određene mjere se slažem s većinom napisanog
iskreno ja sve što radim nastojim napraviti pošteno i nikoga namjerno zaribati jer su me tako odgojili moji roditelji
zbog toga sam za većinu ljudi budala i naivac, ali barem imam čistu svjest

ono što sam napisao za političke opcije nisam izmislio nego vidio na primjeru svog grada, ali i županije
da ne ulazim u velike dubioze reči ću samo ovo da su mnoge stranke i njihovi ljudi radili raznorazne čistke kada bi došle na vlast bez obzira je li neka osoba radila kvalitetno ili nije. nigdje se nisu gledali rezultati
bez obzira jeu li žuti zeleni ili plavi svi su se borili ili bore samo za vlast
a kada na nju dođu onda nastaje problem jer nitko se u gradu ne može zaposliti ako nije ili neće postati žuti, plavi ili... imam slučaj s bratićem kojem su takav uvijet postavili - no nije jedini

sramota je da neki u državnim službama i državnim poduzećima imaju tako velika primanja (a ne odrađuju dovoljno kvalitetno svoj posao), ali zdrastvo, prosvjeta, policija i vojska nisu prplačeni niti bi trbali biti u tom košu u koji ih stavljaju oni koji o tome znaju jako malo ili ništa
to mogu govoriti samo oni koji ne znaju stvarnu situaciju koliko se gdje radi
sve političke opcije koje su bile ili jesu na vlasti nisu nikada pokazali volju da po pitanju školstva zdrastva vojske i policije ne postignu politički konsenzus a ne da svaki ministar svoju pjesmu ima kod promjene vlasti. zbog toga su profučkane milijarde
neka država poduzeća kao npr. elektra i u krizi su isplačivala uskrsnice
problem je kaj na papiru ima viška elektroinstalatera jer velik broj službenica na šalterima ima takvu spremu dok na trenu nedostaje ljudi
no nije samo elektra takav primjer
da ne duljim
kod nas svuda ima onih koji zabušavaju i onih koji rade svoj posao kvalitetno, no problem je što se to ne vidi ta razlika u plači te to smatram ključnim problemom. to se može vidjeti kod rijetkih privatnika koji cijene rad i poštenje te ga i nagrađuju

oprostite što sam sada off topic te više neću tu pisati o ovome jer svatko ima pravo na svoje mišljenje
kada bi ljudi bili pošteniji i ne gledali samo profit cijena plina bila bi prihvatljivija
na žalost to je poprilično utopija
oprostite na dugom postu

hgzg
Autoplin ekspert

.

PostPostao/la hgzg » 05 stu 2010 09:43

....pa ovo je je off-topic rubrika: ....pa govorimo vrlo slično, znači da treba smanjivati MASU plaća, tj. ne primati nove ljude kada stari odu u mirovinu. Pritom mislim na razne referente, savjetnike i ostale prodavače magle. Istovremeno moram upozoriti na to da vozač tramvaja (uz dužno poštovanje prema profesiji) ima veća primanja od nastavnika u školi. Kakvu poruku šaljemo tako........ je...te znanje. Sve dobro što dolazi na ovaj svijet produkt je znanja, a obrazovanje je najčešći put do znanja.

Član sam jedne stranke i strahovito me iritira činjenica da se (unutar "moje" stranke) previše raspravlja o NJIMA i NAMA, o postocima i glasovima, a premalo o konkretnim ciljevima i načinu postizanja istih. Obnašam i neku "mini" funkciju u mjesnoj samoupravi (i primam plaću od 315 kn), u našem MO ima nas iz četiri stranke i dobro surađujemo na rješavanju lokalnih problema (asvalt, šaht, žarulja....) naravno u odnosu na proračun od skoro nula kuna, koji nam "daje" Mr. Banditić. Volontiramo i sitnice rješavamo iz svojih džepova, te mjesečno potrošimo na takve sitnice i više od 315 kn plaće.
Da bi se stvari (probale) mjenjati na bolje, moramo se uhvatiti u koštac sa njima, nažalost po (lošim) pravilima igre. Naravno da bi politika došla u poziciju za promjene, mora biti u poziciji (na vlasti). I nije pitanje za raspravu da li negdje treba sjediti stručna i politička osoba, već kako istog smjeniti ako nevalja, te ga uputiti u Rementinec ili na obnovljeni Goli otok!

Mike20
Autoplin Master
Automobil koji vozite: Fiat Bravo 2008.g 1.4 Turbo (150 000km na plin)
Marka i vrsta plinske instalacije: Lovato Easy Fast

PostPostao/la Mike20 » 05 stu 2010 10:23

Ima već isprobanih rješenja ovakvih situacija ko u našoj RH, koje su se pokazale učinkovite.
Neki dan sam slušao kak je to Ronald Reagan riješio, isto je bila recesija u pitanju.
Tak da ne kužim, ko da nikome nije u interesu da se to riješi.

Al istina, lakše je ljudima vladati dok su u stalnom strahu od poskupljenja, otkaza itd.

Misak
Autoplin junior
Automobil koji vozite: Ford Focus 1.4 16V '07
Marka i vrsta plinske instalacije: BRC Sequent24, 120 000 km proslo na plin...
Kontakt:

PostPostao/la Misak » 05 stu 2010 12:21

tko nije gledao nek pogleda dokumentarce ZeitGeist - Duh Vremena i ZeitGeist II, i sve ce vam biti jasno.. upravo strah je taj koji kontrolira sve.. i ako su ljudi uplaseni sa njima se sve moze...
Ford Focus MKII / Potrošnja plina slika

kateheta
Autoplin junior

PostPostao/la kateheta » 05 stu 2010 19:20

tamo ima dio stvari koje su logične, ali i dosta gluposti onima koji su upučeni u neke stvari više od puke prosječnosti
no, tko voli, neka izvoli

Natrag na “Autoplin Caffe”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.