Hrvatska - Nizozemska

Ovaj dio je namijenjen za lagano i neobavezno druženje svih članova foruma.....

Moderatori/ce: IVAN LPG1,I wonder,gogo,virion,tidala,BORKO,Moderatori

neelix
Autoplin junior
Automobil koji vozite: HONDA Accord 2.0 I-VTEC
114kW, 2006g.
Marka i vrsta plinske instalacije: BRC

Hrvatska - Nizozemska

PostPostao/la neelix » 22 tra 2010 11:55

Molim pomoć

Trznuo bih autom do Nizozemske. :biggrin: Naime, moj ujak živi blizu njem-nizozemske granice na širem području Eindhovena pa imam nekoliko putno-plinskih nejasnoća. Ogorčen politikom Yaneza zaobići ću slovenske autoceste :nono: i odlučio voziti na Passau. Svjestan sam da ima nekih poteškoća oko nastavaka za pištolj i da je u Austriji LPG skup ko sam vrag :diablo: Mogu na otvorenoj cesti prijeći preko 500km tako da s nadotankavanjem goriva prije same hrv-slo granice mogu prebaciti preko SLO i AUT na Passau. Vozio bih cijelim putem kroz njemačku po A3 do Duisburga i onda bih prešao na A40 i ušao U Nizozemsku. Zanima me je li pumpe na njemačkoj A3 imaju LPG i što je s nastavkom?

Potraživao sam preko neta neke stvari i nisam ništa konkretno našao. Našao sam da je LPG 0.6€/L i da je benga 1.5€/L. Jesu li to točni podaci?

Trebam vaše savjete iz iskustva i razne prijedloge.

Hvala
:laie:
And I burn, Churning my direction, Quench my thirst with gasoline
So give me fuel, Give me fire, Give me that which I desire

virion
Autoplin Master
Automobil koji vozite: Renault 5 Campus, LPG
Marka i vrsta plinske instalacije: Lovato/BRC na karburatoru
Kontakt:

Re: Hrvatska - Nizozemska

PostPostao/la virion » 22 tra 2010 13:04

Cijene benze su ovdje. A cijene plina i benzina ovdje.
Sretan put :cool: i cuvaj se :cop:
Zivot je lijep. Valjda...

SmileyZG
Novi Korisnik
Automobil koji vozite: Fiat Grande Punto
Opel Corsa D
Marka i vrsta plinske instalacije: Lovato Fast
LandiRenzo
Kontakt:

PostPostao/la SmileyZG » 22 tra 2010 14:12

Evo da ti udjelim koju pametnu, pošto sam u Nizozemskoj bio prije nepuna dva mjeseca... dakle, moj put se sastoji od:
1. Tankanje u Zagrebu (LPG i Benzin full - da nebi bilo nismo znali :pionirsmoke: )
2. Izbjegavanje SLO autoputa (ili na Mureck ili kroz Maribor... autoput u slo počinje već prije Ptuja, tako da treba pazit da se ne zaletiš)
3. Kroz austriju imaš za platit vignetu (7.80EUR) i tunele (7.5EUR i 4.5EUR)
4. Na nekih 550km (nešto prije Regensburga - Bayerischewald) imaš benzinsku na kojoj ima DISH nastavak (plin je cca. 0.63-0.69EUR, benzin duplo skuplji - ista stvar i na povratku, samo s druge strane i drugi "Brand") - ovaj dio poznam dobro jer bar jednom mjesečno idem do Amberga (koji je cca. 100km od Regensburga), a ovo je nastavak dalje po (mislim A3)
5. Oko Koelna isto ima LPG-a, raznih (ne sjećam se više na kojoj sam tankal) ali ako i nemaju DISH, imaju adaptere za posudit! - cijena svugdje slična (za primjetiti je da čim se izađe s autoputa u prvo selo cijena drastično pada!)
6. Put do Teil-a, vozikanje po Nizozemskoj (Roterdam, Amsterdam,... i tako potrošen tank plina cca. 600km) i pokušaj tankanja LPG-a u nizozemskoj - propao! nema nigdje ni za posudit ni za kupit njihov adapter (Bajonet) :please: :no: :pullhair:
7. Vožnja od Tiel-a do Koelna na benzin, tankanje na prvoj LPG, vožnja do Regensburga (tankanje na benzinskoj prije Regensburga, klopa u McDonalds-u, protezanje nogu,...)
8. Vožnja do Maribora, pokušaj tankanja na benzinskoj/LPG neuspješna (zatvorili u 22, ja došao u 22:25... :angry: ), vožnja do ZG na benzin...

sveukupno, put tamo i nazad (cca. 3800km), sa cestarinama me koštao oko 2100Kn + drugi troškovi...

i još jedna napomena, u Austriji, pazi na brzinu, pogotovo pri izlazu iz tunela ( :cop: )... a i u Njemačkoj isto (kod gradova imaš oznake sa ograničenjem brzine u dnevnom i noćnom režimu)...

a imaš i malo stariju temu: http://www.autoplin-lpg.com/forum/viewtopic.php?t=318

sretno, i izvjesti nas o uspjehu :icon_new:

neelix
Autoplin junior
114kW, 2006g.

PostPostao/la neelix » 22 tra 2010 16:00

e to se traži....hvala :laie:

Imam neke popuste za vlak, ali kada sve zbrojim, žena i ja bi platili karte taman kao i LPG. Sada sam još u fazi istraživanja, no sve nagovještava da ćemo na put autom!!!

Zadnji put kada sam išao autom u Njemačku, autoput je bio od Maribora. Sada je od Ptuja i siguran sam da je trenutak nepažnje dovoljan da završiš na njemu. Sigurno od Macelja cesta vodi ravno na autoput a ti se moraš izdvojiti. Yanezi sto possto čekaju hrvate na ulazu! :laught:

Ja bih ovako:

http://img541.imageshack.us/img541/6164/67363638.jpg

Još si ga natankam oko Čakovca i imam plina ziher do Bayerischewalda. Inače, našao sam baš tu negdje pumpu na karti koja ima LPG ali nije na A3. Nisam baš voljan silaziti s autoputa i lutati pa da se ne provedem kao i ti!
:moped:

SmileyZG
Novi Korisnik
Opel Corsa D
LandiRenzo
Kontakt:

PostPostao/la SmileyZG » 22 tra 2010 18:39

hm... ak se ne varam, i od/do Ormoža ti je isto naplata... jednom sam do Beča išao preko Mađarske... nije loša cesta, vigneta košta samo 5EUR... ima LPG-a, jeftine kobase, pive,.... roflmao

neznam od kud ideš, ali ja sam zaključio da se s te strane baš i ne isplati ić...

ZG-Macelj je autoput skroz do granice... na slovenskoj strani je "stara" cesta, i po njoj se voziš 9km... onda dolaziš na ulazak za autoput, ali odmah kako počinje taj ulazak je i izlaz prema Ptuju... tu se treba malo snać, ali se da... obiđeš Ptuj i onda starom cestom do Maribora, kroz Maribor (po već poznatom putu) i na malogranični prelaz "Šentilj" - nakon toga na autoput i *** za Passau (postoji mogućnost obilaska prve naplate preko Bruck an Mur, ali meni se uglavnom neda...)

što se tiče silaženja s autoputa u Njemačkoj... nije neki problem... uglavnom je to izlazak na 1-2km... (tamo i nazad), a za razliku od 10-ak centi za LPG i 20-25 centi za benzin... isplati se!

ja sam inače pustolovan tip i volim se vozikat, pa ako trebaš još koji savjet... nemoj se bojat pitat :icon_new:

neelix
Autoplin junior
114kW, 2006g.

PostPostao/la neelix » 22 tra 2010 22:04

Mislio sam Zagreb - Varaždin - Nedelišće - Ormož - Ljutomer - Radenci - Mureck - A9 (AUT) cca 190km. To je sve obična cesta kroz Sloveniju. No ipak sada vidim da je Zagreb - Macelj - Maribor - Šentilj - A9 (AUT) samo cca. 140 km. Ipak je to 50 km!

Inače malo o izlazima za Njemačku. Prije nekoliko godina se vozimo po A8 i stalno izlaz svakih dva - tri kilometra prema nekom mjestu "Ausfahrt". roflmao Tek kasnije smo skužili da to znači "izlaz" na njemačkom. Katastrofa....

Bio sam sada u PCZ-u. Imaju tri nastavka za kupiti. Jedan je 149kn i piše da je za nizozemsku. Lik mi veli da je to ACME. Nekaj mi tu ne štima. Ima i neki za 99 kn koji ima zadebljanje poslije navoja. Gledam sada slike na našem forumu, niš mi to tako ne zgleda. Taj je kao za Njemačku. Tak im piše na cijeni. Ima još neki treći. Zaboravio sam cijenu i izgled.... Tko ide u PCZ nek obrati pažnju kod blagajne na nastavke.

SmileyZG
Novi Korisnik
Opel Corsa D
LandiRenzo
Kontakt:

PostPostao/la SmileyZG » 23 tra 2010 12:44

Sa sigurnošću mogu tvrdit da u Nizozemskoj ne koriste ni DISH ni ACME (bar ne na svim onim postajama na kojima sam ja stao, a bilo ih je 15-ak) već Bajonet... poprilično zaheban nastavak, postoji na netu za naručit adapter, ali nisam se još odlučio za to... valjda ne idem dovoljno često tamo (do sad bio samo dvaput... od toga jednom na LPG)

neelix
Autoplin junior
114kW, 2006g.

PostPostao/la neelix » 23 tra 2010 17:07

Ma nije bed za Nizozemsku. Od Kölna do ujaka ima 100km. Ako točim u Kölnu, imam fore 550 km. OD Kölna do njega je 100km i natrag još 100 pa imam fore 300km, a ne mislim se vozikati po Nizozemskoj jer on ima auto!!!

Znači, točim LPG oko Bayerischewalda i Kölna u oba smjera. Ako sam te dobro shvatio, benge su na A3????

neelix
Autoplin junior
114kW, 2006g.

PostPostao/la neelix » 21 lip 2010 20:54

Ekipa, pozdrav.

Stigoh do Nizozemske. Gradić se zove Someren. 12,5 sati. Išao sam kako sam i rekao. Našom A4 na Varaždin i tamo sam si natočio, sramota me reći, na INA-i. :said: Dalje sam nastavio prema Nedelišću, Ormožu, Ljutomeru, Radencima, Gornjoj Radgoni, Bad Radkersburgu, Murecku i na A9. Nadalje sam bez brige bio. A9-A8 (AUT), A3, A40 (DEU), A67 (NED). Točio sam U Mettenu, silaz 109 s A3. AVIA. Imaju ACME nastavak. Ameriken mi nije prošao pa sam gotovinom platio. Nadalje sam zaboravio na plin pa sam ostao bez njega. :laught: Srećom sam samo 30 km vozio do slijedeće benzinske koje je bila na A3. Nije bilo potrebno sliaziti s autoputa. Solingen ARAL Tankstelle.

Nema baš bezinskih po autoputu koje imaju LPG. Koliko sam primjetio, u Austriji nema uopće benzinskih po autoputu! Na A3 ima nekoliko prije Nürnberga i onda nema ništa do Kölna. Inače, zamijetio sam od njem-nizozemske granice prema Eindhovenu po A67 barem dvije benge koje imaju LPG.

Vozikao sam se oko Eindhovena i slučajno sam naletio na jednu bengu ESSO u gradiću Mierlo. Geldropseweg 5, 5731AA Mierlo. Imali su svoj nastavak!!! LPG je bio jeftiniji nego u Njemačkoj.

Glavni vodič:
http://www.clever-tanken.de/

U subotu idem nazad, :drinks:

Natrag na “Autoplin Caffe”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.