OD 01.05.2009. IZMJENA CIJENE AUTOPLINA

Ovaj dio je namijenjen za lagano i neobavezno druženje svih članova foruma.....

Moderatori/ce: IVAN LPG1,I wonder,gogo,virion,tidala,BORKO,Moderatori

Mike20
Autoplin Master
Automobil koji vozite: Fiat Bravo 2008.g 1.4 Turbo (150 000km na plin)
Marka i vrsta plinske instalacije: Lovato Easy Fast

Re: OD 01.05.2009. IZMJENA CIJENE AUTOPLINA

PostPostao/la Mike20 » 03 kol 2014 08:32

barlavi je napisao/la:Nije! Zato je 550.00 kn kod rege! Ako neko ima bolju info nek piše!

To što je 550kn na regi, u našoj državi ne mora značiti da možda usput nisu cestarinu ugradili u litru plina. Ionak cestarinu plaćaš 3 puta, zašto ne i 4. put

I wonder
Auto expert
Automobil koji vozite: Renault Espace 2,0T MY 2008
Marka i vrsta plinske instalacije: BRC sequent 24

PostPostao/la I wonder » 03 kol 2014 09:29

martin07 je napisao/la:oprosti I wonder ali ja nisam rekao to jest napisao da je kolega Lepus lopov,to si ti mene samo navodio da ja i njega ubacim među te lopove....
čovjek ima među najnižim cjenama svoj autoplin i spustio je maržu da bude konkurentniji,naravno da nemože imati još nižu cjenu a pogotovo da plin prodaje po istoj cjeni kao što je ona u bosni,on plin dobiva iz hrvatske a da ga dobiva iz bosne sigurno bi imao još nižu cjenu zato nemoj praviti rat između njega i mene....
pravo da ti kažem da nebih više ništa ni pisao ali mi se nije svidjela ona rečenica gdje si me naveo da ja cvilim...
još da ti kažem da sam u mirovini i ona mi je solidna,imam status RVI ali ne onaj sa PTSP-om,dlaka je falila da svoj život ostavim na jednoj planini i dok sam ja tamo bio drugi su krali i pljačkali sve što su stigli,preko toga nikako nemogu preći,sad mjesto da uživamo u našoj državi moramo je opet izvlačiti sa kojekakvim porezima i nametima koji su drugi stvorili i to mi jako smeta.
meni smeta što ova vlast nema muda da oduzme svu tu pokradenu imovinu i lovu koju su dosta njih pokrali i onda smo mi prisiljeni sve to namirivati,svi izašli iz recesije samo mi nismo.
dokle li će samo zavlačiti ruke u naše đepove i vaditi i zadnje kune iz njih,ja živim u zgradi i pored nje su nekoliko kontejnera,nije mi lagano gledati ljude kako kopaju po kontejnerima a kako je naša vladajuća garnitura sposobna to se nikad kod njih neće rješiti,njima je bitno da samo režu i režu i nameću nove poreze i dađbine.
ostat će samo ona Rojsova rečenica "tko je jamio jamio je" i nitko im više ništa nemože,to jest nemaju muda da to urade jer su ionako svi podmazani pa im više nije u interesu da tu šta poduzimaju.
zato ću i dalje trošiti svoju lovu u bosni sve do toga dana kada vlast ne okrene svoje mišljenje o svim tim lopovima oduzme im sve ono što su pokrali ali ionako tonemo sve dublje i dublje i od toga neće biti ništa,to je nekakva utopija a ja ću i dalje pričati i pisati da ima lopova koji nas još uvjek pljačkaju....

opet politika?
uopće me ne zanimaju tvoji politički stavovi. možeš se žaliti o čemu god hoćeš i na koga god hoćeš, ali ne ovdje.
a pogotovo nećeš nekoga (sve one koji prodaju gorivo u HR, pa i lepusa. bar je takav bio tvoj prvi komentar) nazivati lopovima samo zato jer ti vrlo "patriotski" točiš gorivo u bosni.

toči, nije me briga. ali to nije razlog da ikoga nazivaš lopovom.
eto ako si zainteresiran mogu ti dovoziti benzin iz bosne i prodavati ga po 10 kuna litra pošto je na crpkama po 11 i više kuna tako da po litri mogu i ja zaraditi kunu a i ti ga dobiti kunu jeftinije....moja nabavna cjena je 9 kuna pa moraš biti razumniji da ti nemogu još više dati popusta na benzin... :mrgreen: :drinks:
eto to sam naveo pošto si mi predložio da i ja otvorim neku svoju privatnu punionicu... roflmao

sad već pokazuješ inicijativu.
nažalost, osuđenu na propast jer troškovi toga svega prelaze zaradu a i ilegalno je to raditi.

ali prodaja LPG-a je legalna.
ili, da lakše shvatiš: ako sve pekare u okolici prodaju kruh za 6 kn/kg a ja mogu proizvoditi kruh i zaraditi ako ga prodajem po 5 kn/kg, onda bi bio vrlo glup da ne zaradim bogatstvo na tome.
isto je i sa plinom ali to nekak odbijaš shvatiti.

hgzg
Autoplin ekspert
Automobil koji vozite: A6 2.7 biturbo

imao (i šarafio po njima), svi bili "otrovani" LPG-om:
Ford Granada: 2.8i turbo, 2.8i, 2,3 Audi: A6 2.8 30vQ, 100 2.0E, S6 2.2 T, A4-3.0 Q, VW T3 1.9
.
Marka i vrsta plinske instalacije: A4 LR Omegas, ostalo BRC u svim bojama i oblicima...

PostPostao/la hgzg » 03 kol 2014 11:27

...hajde da i ja dodam koju..... roflmao

...maćehinski odnost vlasti prema LPG-u na ovim prostorima "baštini se" još iz vremena kada je Tito bio među živima. Već 70-tih su naši propisi bili "pametni" (kao i danas) pa su tražili dvije obujmice na svakom spoju (između isparivača i rasplinjača).... kroz 30-40 godina bile su na snazi različite gluposti. Zadnja od novina koja nam se ovih dana "pakira" je propis kojim se traži da svaka nova ugradnja ima izjavu proizvođača plinske opreme koja je tipski "izrađena" za određeno vozilo - u smislu zadovoljavanja EU norme. U EU takav propis ima samo jedna država (mislim da je Nizozemska). Koliko se razumijem u to, tehnički gledano poštivanje EU norme na LPG je "na snazi" dok ne svijetli "chek engine" i dok je kat na autu..... znači u eko smislu ispravan automobil "X" na LPG je manje štetan po okoliš od istog automobila "X" pogonjenim benzinom - točka!

...(politički) utjecaj na trenutnu vlast koristi uvoznik Lovata da bi "vodu skrenuo na svoj mlin" uvođenjem ove regule, (barem sam tako "načuo"). Ako me razvoj situacije bude demantirao - ispričavam se :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown:. Uz onih 550 kn pri registraciji to su dvije najveće "nepravde", mojim očima gledano....

Ipak osvrnuo bi se na "našu malobrojnu braću" koja koriste CNG, i njihove muke kada istekne rok trajanja spremnika CNG-a, jer taj trošak se često približava trenutnoj vrijednosti vozila. Ako država ne želi biti maćeha ......... ovdje se nešto treba popraviti..... ponovo naći model atestiranja plinskih spremnika, rok korištenja spremnika od 10 g od datuma proizvodnje prekratak/preskup je za CNG vozila

...ipak tema ovog posta je (ne)pravedno formiranje cijena LPG-a i "pljačka". Cijena je trenutno prihvatljiva, tj. svaka cijena koja je manja od 50% cijene benzina je OK. Druga je priča koliko je cijena "tržišno definirana", a koliko je rezultat "igara ispod stola". Koliku će cijenu imati pojedina LPG punionica - njihova je stvar.......... navodno smo se pred 24 godine odlučili za tržišno gospodarstvo-"kapitalizam" (iako se ne sjećam takvog pitanja na nekom referendumu ili izborima).

..ako se mene pita država bi trebala imati (veći) utjecaj na definiranje cijena energenata općenito (u smislu pada cijena), no nažalost tu se pokazujemo kao loši gospodari i nikakvi planeri..... tj. "slušači" EU-direktiva gdje krupni kapital gleda samo svoje interese - 5% ljudi pokušava "porobiti" ostalih 95%.

Jasno je da bi sa cijenom LPG-a od 3 kn po litri (a moguća je) bila ugrožena prodaja benzina/nafte....... pa bi ionako "tanak dotok" u proračun bio još "tanji". Sa takvim stvarima treba biti iznimno oprezan i sagledati materiju iz mnogih kuteva.

...glupo je imati cijenu LPG-a od 3 kn da bi "moje samohotke" (koje troše cca 20/100) bile meni "jeftine" za vožnju, jer svako svoju strast (glupost) treba platiti sam. No ono što me BOLI jest spaljivanje "viška" LPG-a i izvoz po smiješnoj cijeni za litru (nemam recentnu informaciju, ali nije više od 2 kn/litra)......... za vrijeme dok se škole/bolnice/vrtići/zgrade mjesne samouprave griju uvoznim energentima (zemni plin/mazut/nafta....) koji se lako i jeftino mogu zamjeniti sa fiksnim ložištem na LPG (i SKID jedinicom). Takvim potezom ubili bi više muha odjednom, nažalost vladajući (i bivši vladajući) su gluhi/glupi da zbroje 2+2.......... ili sam ja u debeloj zabludi!

:drinks:

Klodovik
Novi Korisnik
Automobil koji vozite: Citroën Berlingo 1.4i multispace 2000.g.
Marka i vrsta plinske instalacije: Tomasetto
Kontakt:

PostPostao/la Klodovik » 03 kol 2014 17:18

I wonder je napisao/la:a sad kad si otkril ameriku, nađi komad zemlje, uzmi plinsku cisternu u najam i za sitnu lovu možeš otvoriti svoju vlastitu punionicu. siguran sam da ćeš ti na svojoj pumpi imati najnižu cijenu i nećeš biti lopov, unatoč tome što nemaš pojma ni kak se cijena formira niti koko održavanje pumpe ustvati košta.
ali nemaš problema, jer konkurencije nećeš ni imati, bogatstvo ti je zagantirano roflmao

a po toj vašoj "logici", i lepus je lopov, jelda?
kod njega je prošli tjedan bilo 4,92 ak se dobro sjećam a u bosni je 3,6 kn za litru.

Gle, meni je samo žao što su ljudi na ovom forumu poprilično neprijateljski raspoloženi.

Mike20
Autoplin Master

PostPostao/la Mike20 » 03 kol 2014 18:21

Mislim da to nije neprijateljstvo, možda frustriranost-razočaranje svime oko sebe.

Nešto slično ko kad moji frendovi vele-je lako tebi, ti se jako jeftino voziš, mi plaćamo gorivo po 10-11 kuna. Pa kad im velim da nema para zato šparam i uložil sam u jeftiniju vožnju, dok vi imate više para od mene pa točite duplo skuplje roflmao

E tu slijedi pauza :lol:

I wonder
Auto expert

PostPostao/la I wonder » 04 kol 2014 15:12

Klodovik je napisao/la:Gle, meni je samo žao što su ljudi na ovom forumu poprilično neprijateljski raspoloženi.

a po čemu si to zaključil?

nema ja ništa protiv da se netko žali na cijenu plina ali ne želim da se u to miješaju politički stavovi i privatni interesi.
jer, kad martin treži opravdanje, onda je lepus OK jer on nabavlja plin u HR a ne u bosni.
a kad se treba žaliti, onda te razlike nema i svi u HR su lopovi jer on u bosni može natočiti za 3,6 kn.

istovremeno, martin ne pita otkud ta cijena.
možda je vlasnik pumpe uzeo nekakve poticaje pa sam radi ili zapošljava svoje dijete.
možda radnike na pumpi drži na 100 maraka plaće.
možda je plin nabavio na crnjaka bez plaćanja poreza.

ja ne znam zašto je tome tako, ali onda ni ne kenjam po drugima jer imaju cijenu takva kakva jest.
ako ti ne odgovara, nemoj kupiti.

Klodovik
Novi Korisnik
Automobil koji vozite: Citroën Berlingo 1.4i multispace 2000.g.
Marka i vrsta plinske instalacije: Tomasetto
Kontakt:

PostPostao/la Klodovik » 04 kol 2014 23:14

I wonder je napisao/la:a po čemu si to zaključil?

Ma ne mislim isključivo na ovaj thread. Tako mi se čini generalno, kad čitam sve ostalo po forumu.

martin07
Autoplin veteran
Automobil koji vozite: šklopocija

PostPostao/la martin07 » 05 kol 2014 01:59

mogu samo reći kao što je to davno rekao Galileo "Ipak se okreće"
a onima koji nešto dobro nevide ili nekuže moje riječi savjetujem posjet okulistu,znam da pojedincima odgovara ova klima u Hr ali mnogima baš i ne.
ako sam ovca u nečijem jeziku ja samo bezveze neblejim jer se znam i ritnuti spram nekih.
obavjest za administratora I Wonder,ako dragi kolega smatrate da su moja mišljenja protivno ustavu,rade na štetu naše države,omalovažavanje pojedinaca,nekih tvrtki, kojekakvih osoba sobodno me možete prijaviti nadležnim institucijama,nemoraš me prijaviti pod nepoznatu osobu,mogu slobodno napisati svoje ime,prezime,adresu stanovanja,oib sve osim broja bankovnog računa pa neka me tuži svako tko hoće.
kada je bilo pisano o cjeni plina kako skače i ide gore i o tome se raspravljalo to tada nije bila politika,sad mene administrator uzeo pod zub i prigovara mi na to a ja ću i dalje pisati pogotovo što me je tu pokušavano zavaditi sa uglednim kolegom Lepusom.
kad budem dobio opomenu od vlasnika stranice ja ću to i poštivati a do sada je nisam dobio jer vjerujem da čovjek dobro vidi ovo naše stanje pa mu je to sve jasno,ako sam povrijedio još neke osobe u svemu tome izvinjavam se jer ja samo pišem ono što vidim u svome svakodnevnom životu.
zato sad pišem da ovo pročita vlasnik pa ako zaslužujem kakvu kaznu neka me slobodno kazni,ipak pišem po njegovim stranicama po nekima i pljujem pa možda i zaslužujem neku kaznu.
imam dobroga kolegu plinaša iz moga mjesta koji je otišao vani raditi zbog ovakve situacije kao što je ovdje,meni je žao čovjeka otišao van raditi a ovdje sve naučio i pripremio za svoj posao a eto j** ga situacija naša poznata i nemogu nikako samo da šutim i nekažem nijednu riječ o tome i moram to napisati,slagali se neki u tome ili ne.
i na kraju živio nam naš dan hrvatskih branitelja ipak imamo kakvu takvu državu... :drinks:

I wonder
Auto expert

PostPostao/la I wonder » 05 kol 2014 09:41

martin07 je napisao/la:mogu samo reći kao što je to davno rekao Galileo "Ipak se okreće"
a onima koji nešto dobro nevide ili nekuže moje riječi savjetujem posjet okulistu,znam da pojedincima odgovara ova klima u Hr ali mnogima baš i ne.
ako sam ovca u nečijem jeziku ja samo bezveze neblejim jer se znam i ritnuti spram nekih.

vrlo jasno se vidi što si pisao, i ja ti po peti put kažem da miješaš svoje osobne političke stavove u raspravu o cijeni plina.
obavjest za administratora I Wonder,ako dragi kolega smatrate da su moja mišljenja protivno ustavu,rade na štetu naše države,omalovažavanje pojedinaca,nekih tvrtki, kojekakvih osoba sobodno me možete prijaviti nadležnim institucijama,nemoraš me prijaviti pod nepoznatu osobu,mogu slobodno napisati svoje ime,prezime,adresu stanovanja,oib sve osim broja bankovnog računa pa neka me tuži svako tko hoće.

nije potrebno da se predstavljaš.
nemam ja ovlasti nekoga kažnjavati zato što krši ustav ali mogu tebe zbog ovog svega.

pa eto, ti budeš prvi kojem sam ja zapapril kaznu na ovom forumu.
kada je bilo pisano o cjeni plina kako skače i ide gore i o tome se raspravljalo to tada nije bila politika,sad mene administrator uzeo pod zub i prigovara mi na to a ja ću i dalje pisati pogotovo što me je tu pokušavano zavaditi sa uglednim kolegom Lepusom.

nitko neće dobiti karton zbog rasprave o cijeni plina. tvoje cviljenje ne spada pod takvu raspravu.
imam dobroga kolegu plinaša iz moga mjesta koji je otišao vani raditi zbog ovakve situacije kao što je ovdje,meni je žao čovjeka otišao van raditi a ovdje sve naučio i pripremio za svoj posao a eto j** ga situacija naša poznata i nemogu nikako samo da šutim i nekažem nijednu riječ o tome i moram to napisati,slagali se neki u tome ili ne.

i opet malo politike......

zbjawa
Standardni korisnik
Automobil koji vozite: Chevrolet Rezzo (Tacuma) 2.0 CDX
Marka i vrsta plinske instalacije: Landi LSI NSI

PostPostao/la zbjawa » 17 lis 2014 21:30

Ovih dana svi vidimo da je cijena barela nafte od ljeta pala za 25% i trenutno je oko 83 USD. Ima li itko (logično) objašnjenje zašto taj pad cijene nafte, ne prati i pad cijene benzina, a samim time i (auto)plina na našem tržištu? Dobro, priznajem da je cijena zadnjih par dana malo pala, ali ni blizu tih 25%

dax
Autoplin junior
Automobil koji vozite: Citroen C4 Picasso 1.8
Marka i vrsta plinske instalacije: Stag serija 400

PostPostao/la dax » 22 lis 2014 08:26

4.32/L HRK PCZ...
by d@x

Mike20
Autoplin Master

PostPostao/la Mike20 » 22 lis 2014 15:29

Ideš, možemo reći da su već cijene rekordne

mmarusic
Novi Korisnik
Automobil koji vozite: Fiat Bravo 2007 1.4 16V LPG
Prodan :Mercedes c200 W202
Marka i vrsta plinske instalacije: Landi Renzo

PostPostao/la mmarusic » 28 lis 2014 11:55

PCZ danas točio 4.06kn litra LPG-a :)

Mike20
Autoplin Master

PostPostao/la Mike20 » 28 lis 2014 14:40

Ideš, ak dajbože još malo padne cijena, na pcz bude ispod 4 kune

lepus
Site Admin
Automobil koji vozite: Mercedes ML320
Marka i vrsta plinske instalacije: Lovato direktno ubrizgavanje...do sada sam na plinu prešao 200000 km, a imam u planu jos 10x toliko...:)
Kontakt:

PostPostao/la lepus » 09 pro 2014 15:08

Iskreno, ne da mi se čitati baš sve napisano, ali molim vas da se tema vrati u okvire naslova topica.Rasprava o cijeni se može nastaviti.
Vegetarijanac ...."riječ koju su indijanska plemena koristila za loše lovce na divljač"....

Natrag na “Autoplin Caffe”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.