Razne vijesti

Ovaj dio je namijenjen za lagano i neobavezno druženje svih članova foruma.....

Moderatori/ce: IVAN LPG1,I wonder,gogo,virion,tidala,BORKO,Moderatori

lepus
Site Admin
Automobil koji vozite: Mercedes ML320
Marka i vrsta plinske instalacije: Lovato direktno ubrizgavanje...do sada sam na plinu prešao 200000 km, a imam u planu jos 10x toliko...:)
Kontakt:

Razne vijesti

PostPostao/la lepus » 13 svi 2008 15:05

Eurodizel preko devet kuna
Eurodizel skače na 9,27 kuna. Običan dizel će skočiti na 9,17 kuna. Plavi dizel se povećava s 5,19 na 5,36 kuna. Cijena Eurosupera 95 povećava se s 8,81 kune na 8,99 kuna.

Eurosuper 95 s cijenom od 8,99 kuna po litri bio bi skuplji 2 posto u odnosu na dosadašnjih 8,81 kunu, Super 95 poskupljuje 2,1 posto, pa bi litra koštala 8,74 kune (do sada 8,56 kuna), a s poskupljenjem od 2,1 posto Super plus 98 koštao bi 9,08 kuna po litri (do sada 8,89 kuna).

Kako se neslužbeno doznaje, noćas od ponoći pa do 27. svibnja više od 9 kuna koštali bi Eurodizel - 9,27 kuna po litri i Dizel 9,17 kuna po litri.

U postotku bi tako Eurodizel poskupio za 3,3 posto, ili za 30 lipa po litri (do sada je litra koštala 8,97 kuna), a Dizel za 4,2 posto, ili za 37 lipa (do sada 8,80 kuna).

Za 3,3 posto poskupit će i plavi dizel i nova mu je cijena 5,36 kuna po litri (do sada 5,19 kuna), a najviše će, za 6,5 posto, poskupiti loživo ulje i nova mu je cijena 6,60 kuna po litri (do sada 6,20 kuna).

Cijene naftnih derivata na hrvatskom se tržištu mogu korigirati svaka dva tjedna, a ovisno o cijeni derivata na tržištu Mediterana i kretanju tečaja dolara, a nekako je uobičajeno da u slučaju rasta Ininih cijena i ostali trgovci dižu cijene na svojim crpkama.

Na svjetskom tržištu cijene nafte krajem prošlog tjedna skočile su na novu rekordnu razinu iznad 125 dolara za barel, što su analitičari objašnjavali uz ostalo i velikim interesom fondova za ulaganjem u naftna tržišta, a što je bilo potaknuto 13-postotnim rastom cijena nafte na američkom tržištu od početka svibnja.

Hina|Net.hr
12.05.2008.
Vegetarijanac ...."riječ koju su indijanska plemena koristila za loše lovce na divljač"....

lepus
Site Admin
Marka i vrsta plinske instalacije: Lovato direktno ubrizgavanje...do sada sam na plinu prešao 200000 km, a imam u planu jos 10x toliko...:)
Kontakt:

Re: Razne vijesti

PostPostao/la lepus » 26 svi 2008 21:04

Pa opet...

Motorni benzini poskupljuju projsečno za 3,5 posto, a Eurodizel do 5,8 posto. Najnovijom 'korekcijom' cijena i najprodavaniji motorni benzin Eurosuper 95 premašuje 9 kuna.

Eurosuper 95 se od ponoći na Ininim benzinskim postajama prodaje po cijeni od 9,30 kuna po litri, što je poskupljenje za 3,4 posto u odnosu na dosadašnjih 8,99 kuna po litri.

Za 3,5 posto poskupljuju ostale dvije vrste motornih benzina, pa se od ponoći pa do 10. lipnja, Super 95 prodaje po cijeni od 9,05 kuna po litri (do sada 8,74 kune), a Super plus 98 po 9,40 kuna (do sada 9,08 kuna).

Neslužbeno se doznaje, da će Eurodizel na Ininim postajama od utorka stajati 9,81 kunu po litri, što je 5,8 posto više od dosadašnjih 9,27 kuna, dok će Dizel poskupjeti za 5,2 posto, na 9,65 kuna (do sada 9,17 kuna).

Poskupjet će i plavi dizel i to za 5 posto i nova mu je cijena 5,63 kune po litri (do sada 5,36 kuna), te lož ulje za 5,7 posto, na 6,98 kuna (do sada 6,60 kuna).

Cijene naftnih derivata na hrvatskom se tržištu mogu korigirati svaka dva tjedna, ovisno o cijeni derivata na tržištu Mediterana i kretanju tečaja dolara, a nekako je uobičajeno da u slučaju rasta Ininih cijena i ostali trgovci dižu cijene na svojim crpkama.

Hina|Net.hr
26.05.2008.
Vegetarijanac ...."riječ koju su indijanska plemena koristila za loše lovce na divljač"....

lepus
Site Admin
Kontakt:

PostPostao/la lepus » 31 ožu 2010 08:24

Istovremeno dok su pretresali Polančecovu kuću, policajci su ušli i u tvrtku Fia Energy, iz koje su odnijeli računalo i brdo dokumenata. Riječ je o tvrtki koja je za Inu prodavala plin, a u koju je Polančec često navraćao.

Pola sata nakon što su upali u Polančecovu kuću, istražitelji su počeli pretragu ureda koprivničke podružnice tvrtke Fia Energy. Riječ je o podružnici srbijanske Grupe Fia sa sjedištem u Beogradu, čija je direktorica Draženka Gačan, bliska prijateljica bivšeg potpredsjednika Vlade još iz srednjoškolskih dana.

Direktorica je ujedno i jedina zaposlenica tvrtke koja se bavi transportom, distribucijom i skladištenjem plina te trgovinom na veliko i malo naftnim derivatima. Ondje je od osnutka tvrtke 14. studenog 2008., a bivši potpredsjednik Vlade često joj je navraćao.

Večernji list piše kako su istražitelji ondje zaplijenili računalo i brdo dokumenata, a sve u cilju pronalaženja ugovora između tvrtke Fia Energy i Ine. Navodno su ih pronašli stotinjak i odnijeli na analizu. Neslužbeno se doznaje da su našli i ugovore o kupoprodaji nekretnina, među kojima su i hoteli i zemljišta.

I sama Draženka Gačan bila je nakratko privedena, ali ju je policija potom pustila.

"Mi smo posrednici za prodaju Ininog ukapljenog plina i drugih derivata. Postoji višak na domaćemu tržištu koji Ina nema kamo plasirati. Glasine da je pravi vlasnik Polančec čula sam i ja još prije godinu dana. To nije istina", kaže Gačan.

Šef srbijanske Grupe Fia, u čijemu je sastavu i Fia Energy Koprivnica, je Ranko Mimović, srbijanski tajkun kojeg su tamošnji mediji prozivali zbog mutnih privatizacijskih poslova. On je u hrvatskom Sudskom registru upisan i kao osnivač koprivničke podružnice s temeljnim kapitalom od 20.000 kuna. U pozadini cijele priče, navodno, leži talijanski kapital, odnosno fond Fines, a nedavno se spominjalo kako se Polančec sprema postati zastupnik toga fonda za Hrvatsku, piše Večernjak.

Baš me zanima razvoj istrage u boldiranom smjeru.... :44: :44:

Greys
Autoplin junior
Automobil koji vozite: Seat Ibiza, 2008g., 1.4., 16v
Marka i vrsta plinske instalacije: Landi Renzo Omegas
Kontakt:

PostPostao/la Greys » 31 ožu 2010 14:30

idessss....eto zasto je odjednom otisao nas plin preko 4....govno Polančec...smrad kakog svijet nije vidio...vjerojatno bi i mater prodo da može :diablo: :diablo: :diablo:
SEAT IBIZA 2008. 1.4, 16v + LPG

neelix
Autoplin junior
Automobil koji vozite: HONDA Accord 2.4 I-VTEC
Automatic, 140kW, 2003g.
Marka i vrsta plinske instalacije: BRC

PostPostao/la neelix » 22 lip 2010 11:00

Govno smrdljivo, lopovsko. Nadam se da bude doživotno svirao Mozartovu simfoniju u Remetincu.
And I burn, Churning my direction, Quench my thirst with gasoline
So give me fuel, Give me fire, Give me that which I desire

lepus
Site Admin
Kontakt:

PostPostao/la lepus » 22 ruj 2010 20:17

ŠTO JE JEFTINIJE, A ŠTO SKUPLJE U BELOM MANASTIRU

Piju najskuplju vodu, a voze na najjeftiniji plin

Objavljeno: 21.9.2010

BELI MANASTIR - Svaka kuna koja neplanirano ostane u džepu, posebice u krizi, znači otprilike kao dobitak na lotu. To, između ostalih, najbolje znaju Baranjci, kojima, nakon plaćanja režija, nabavke primjerice školskih knjiga i ostalih nužnih artikala, ne ostaje baš previše. Ako uopće nešto i ostane. Da je tako ukazuju i cijene sindikalnih košarica ili iznos potreban za normalan život prosječne hr
digli cijene vikendica “do neba”
Još prije je utvrđeno kako su prosječne cijene na tržnici u Belom Manastiru više od onih na osječkoj tržnici, a zbog gotovo nikakve ponude, isto se odnosi i na cijene obuće, odnosno odjeće. U Baranji je jeftiniji “kvadrat” stambenog prostora (bar bi tako trebalo biti), premda ima slučajeva dizanja cijena “do u nebo”, posebice vikendica.
vatske četveročlane obitelji, koji od svoje plaće teško može izdvojiti prosječna baranjska obitelj.
Prema podacima DZS-a, prosječna neto-plaća u Hrvata iznosi 5.400 kuna, što je znatno više od prosjeka koji mjesečno inkasira većina Baranjaca. I dok se cijene električne energije, RTV pretplate, benzina i sličnoga kreiraju i diktiraju u “metropoli”, neke ovise i o domaćim “glavama”. Tako je vozače razveselila cijena plina na belomanastirskoj crpki Autoplin Lepus, čiji je suvlasnik Davor Prakatur smanjio maržu kako bi zadržao dosadašnje i privukao nove kupce.
- Prodajemo za 4,14 kuna po litri, dok INA plin prodaje za tridesetak lipa više - kaže, napominjući da su rijetki, ako ne i jedini u regiji s cijenom plina na toj razini. Do toga je došao nakon “razlaza” s Inom i njezinim Proplinom, za koje je još prije tvrdio kako “uništavaju vlastitu djecu”, te kako se jeftini domaći plin izvozi, a isti taj uvozi po višim cijenama. Nakon pojave konkurencije, jednostavno je promijenio dobavljača (Crodux, Sveti Križ Začretje), kojim je iznimno zadovoljan. Premda postoje objašnjenja, koja krajnjeg potrošača u konačnici ne zanimaju, zabilježili smo i suprotne primjere. Tako je u nekoliko navrata na “meti” gradskih vijećnika bila cijena vode u Belom Manastiru, za koju tvrde da je skuplja od ostalih dobavljača iz okruženja, osim osječkog. S tim se slaže i gradonačelnik Ivan Doboš, koji dodaje kako ga je još više razočarala cijena priključka na plin. Za uvođenje najjeftinijeg energenta treba platiti 8.000 kuna, dok “isti doživljaj” u, primjerice, Daruvaru, stoji 1.000 kuna.

Ivica GETTO

I wonder
Auto expert
Automobil koji vozite: Renault Espace 2,0T MY 2008
Marka i vrsta plinske instalacije: BRC sequent 24

PostPostao/la I wonder » 22 ruj 2010 22:22

bravo gazda. samo tako dalje.
znam da ni tebi nije lako, ali ti želim da ustraješ u borbi.

da bar nađeš jeftinijeg dobavljača i da možeš srušiti cijenu na 3,35 kn. nek crknu smradovi iz INE, nek propadnu, kad su u stanju biti toliko glupi i ograničeni. tolike su ljude zeznuli iz čiste pohlepe, možda im se vrati.

lepus
Site Admin
Kontakt:

PostPostao/la lepus » 25 ruj 2010 13:51

I wonder je napisao/la:bravo gazda. samo tako dalje.
znam da ni tebi nije lako, ali ti želim da ustraješ u borbi.

da bar nađeš jeftinijeg dobavljača i da možeš srušiti cijenu na 3,35 kn. nek crknu smradovi iz INE, nek propadnu, kad su u stanju biti toliko glupi i ograničeni. tolike su ljude zeznuli iz čiste pohlepe, možda im se vrati.

Hvala, trudim se.... :mrgreen:
INA je i onako u banani i sa trenutnom politikom neće daleko dogurati.... :nono:

Greys
Autoplin junior
Automobil koji vozite: Seat Ibiza, 2008g., 1.4., 16v
Marka i vrsta plinske instalacije: Landi Renzo Omegas
Kontakt:

PostPostao/la Greys » 25 ruj 2010 17:32

Svaka čast Lepusu i dečkima....cijena odlična, jos je i Croduxov plin...odmah obavio i servis...sve pohvale...dečki, dobar glas daleko se cuje...pozz
SEAT IBIZA 2008. 1.4, 16v + LPG

lepus
Site Admin
Kontakt:

PostPostao/la lepus » 29 ruj 2010 11:32

Greys je napisao/la:Svaka čast Lepusu i dečkima....cijena odlična, jos je i Croduxov plin...odmah obavio i servis...sve pohvale...dečki, dobar glas daleko se cuje...pozz

:laie:

amile109
Novi Korisnik
Automobil koji vozite: astra g 1.6 xe (2004 g.)
Marka i vrsta plinske instalacije: BRC Sequent 24

PostPostao/la amile109 » 29 ruj 2010 13:21

INA autoplin 4,29??? Po sadašnjoj cijeni je autoplin oko 50% cijene benzina. Samo je pitanje do kada? Bojim se da će sutra biti druga cijena.

neo091
Standardni korisnik
Automobil koji vozite: Mercedes Benz CLK 200
Marka i vrsta plinske instalacije: BRC

PostPostao/la neo091 » 04 lis 2010 13:22

eto opet su nas iznenadili smradovi iz Ine,nova cijena plina je 4.66!!!

lepus
Site Admin
Kontakt:

PostPostao/la lepus » 13 srp 2011 10:29

Evo jedne vijesti, s kojom se moram pohvaliti.Nije direktno vezana za propan-budam, ali indirekno je za metan:

http://www.radio-baranja.hr/vijesti/665 ... astir.html

A hvalim se jer sam ja bio u pobjedničkoj ekipi... :gen:

pyrus
Autoplin Master
Automobil koji vozite: passat 2,3 v5 '01 ,BMW 520i 24v E34
Marka i vrsta plinske instalacije: Zavoli Alisei N
Kontakt:

PostPostao/la pyrus » 15 srp 2011 11:42

eto i čestitke od mene ! :44:
p.s. jel to znači da ti ovih dana neće trebati kompresor? :mrgreen:

gogo
Dežurni serviser
Automobil koji vozite: BMW 735i E32
Marka i vrsta plinske instalacije: Landirenzo Omegas
Kontakt:

PostPostao/la gogo » 15 srp 2011 17:14

dobro da ga nema ovih dana u servisu :)

Natrag na “Autoplin Caffe”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.