Atestiranje plinske instalacije step by step

Mozda bas netko ima nesto vam treba, ili obrnuto...ovo je topic gdje mozete postavljati upite i nabrajati sve sto imate na "lageru"...sve u cilju lakse komunikacije....

Moderatori/ce: IVAN LPG1,I wonder,gogo,hgzg,virion,tidala,BORKO,Moderatori

I wonder
Auto expert
Automobil koji vozite: Renault Espace 2,0T MY 2008
Marka i vrsta plinske instalacije: BRC sequent 24

Re: Atestiranje plinske instalacije step by step

PostPostao/la I wonder » 17 vel 2009 17:01

absolute je napisao/la:pozdrav

Ja imam bocu umjesto rezervne bruto 50l mislim da me koštala 700 kn znaci sa ugradnjom oko 1000 kn. Ono što me zanima ako ugradim novu bocu jel onda izbjegavam ponovno atrstiranje tj dobijem li novu žutu knjizicu? Drugim rijecima meni boca istice za 7 mjeseci(5-godišnji atest) ali mi je registracija za 2 mjeseca pa su mi rekli da je bolje obavit orije rege atest jer opet poslej atesta moram na tehnički.
Glavno pitanje - ako kupim novu bocu mogu li to napraviti nakon 7 mjeseci a da ne moram na tehnički kad ju kupim?

Zahvaljujem u svakom slucaju ako u međuvremenu nitko ne javi nista javim vam sta su mi rekli sto je najbolje

u svakom slučaju, ti moraš svoj problem riješiti PRIJE tehničkog.

nemogu ti na tehničkom pregledu produžiti registraciju do 4. mjeseca 2010., a tlačna proba boce ti ističe u 7. mjesecu 2009. to bi značilo da ti tlačna proba nove boce nije vrijedila 5 godina nego 5 godina i 9 mjeseci, a to neće ići.
znači, moraš već kod dolaska na tehnički pregled OVE godine, u 4. mjesecu, imati papire za bocu na kojima se vidi da tlačna proba vrijedi još najmanje 12 mjeseci. ili novonapravljenu tlačnu probu, ili papire od ugrađene nove boce.
ako dođeš s novom bocom, atest se ne radi ponovo nego se upisuju podaci od nove boce. samu proceduru neznam.
isto tako, s novom bocom bi dobio i novu žutu knjižicu.

dmmondeo
Autoplin veteran
Automobil koji vozite: Hyundai Elantra
Marka i vrsta plinske instalacije: STAG 300,direkcija. Tomasseto isparivac, Valtek dizne.

PostPostao/la dmmondeo » 17 vel 2009 22:12

Po novome se na atestu vise ne radi izvanredni tehnicki pregled. Znaci, 150 kuna je jeftiniji atest i ne gledaju se kocnice,svjetla,itd, ali auto ne smije biti polupan zbog slikanja.

BORKO
Ravnatelj odbora za prijem članova
Automobil koji vozite: Mercedes W124 200 TE
1993. ?? 305 000 km ??
(pukla sajla :) )
Marka i vrsta plinske instalacije: Lovatto LCS, od 13.06.2006
na plin prešao više od 110 000 km
(pukla sajla :) )
Kontakt:

PostPostao/la BORKO » 17 vel 2009 23:08

Ne znam otkud ti informacija da se pri atestu ne radi vanredni teh. pregled......ali mislim da si u zabludi........ :rolleyes:

Uostalom, idem idući tjedan na regu, pa ću čuti iz prve ruke, od čovjeka koji radi ateste, a dugo se znamo...... :mrgreen:
tko pjeva, zlo ne misli

dmmondeo
Autoplin veteran
Marka i vrsta plinske instalacije: STAG 300,direkcija. Tomasseto isparivac, Valtek dizne.

PostPostao/la dmmondeo » 17 vel 2009 23:43

Kazem da je to po novome, od nedavno. Znam, jer to radim.

docsujo
Novi Korisnik

PostPostao/la docsujo » 18 vel 2009 18:47

Jedno pitanje.
Napravio sam atest i u petak idem na registraciju auta. Pošto mi je knjižica vozila u banci (kredit), da li mogu ići na registraciju bez knjižice vozila pa je donijet kasnije kada mi je banka da. Koliko sam skužio ionako im treba da je podrapaju :question:

dmmondeo
Autoplin veteran

PostPostao/la dmmondeo » 18 vel 2009 22:12

Ako nisu promijenjeni podaci u knjizici(upisan broj atesta onda ju trebas imati) da se promijeni knjizica i prometna. Zatrazi ju iz banke odmah, jer neke banke znaju raditi probleme kad ti treba knjizica(moras ih cekati par dana).

absolute
Novi Korisnik

PostPostao/la absolute » 19 vel 2009 08:43

pozdrav

imao sam sličan problem

1 reistraciju na novom autu sam obavio na jednom mjestu pa mi banla uela knjizicu vozila pa vvise nisam mogao na drugom ali nekakva poanta je da je dovoljno jednom otici sa knjizicom vozila i iducih godina ti ne treba (ali samo na tom mjestu

dmmondeo
Autoplin veteran

PostPostao/la dmmondeo » 19 vel 2009 11:11

Da, kad ti na jednom tehnickom imaju broj knijzice onda ju vise ne moras nositi.

docsujo
Novi Korisnik

PostPostao/la docsujo » 19 vel 2009 14:58

Zval sam STP pa su mi rekli da trebam donijet knjižicu i prometnu - bez toga ne trebam ni dolazit.
Uglavnom, dans su me zvali iz banke i dali mi knjižicu :bowdown: :44:

melkiot
Autoplin junior
Automobil koji vozite: Fiat Bravo 1.2 16V
Marka i vrsta plinske instalacije: Tartarini direkcija, sa bocom od 42l umjesto kotača.

PostPostao/la melkiot » 22 vel 2009 14:46

imam ja 3 pitanjca..

proslo mi je 6 mjeseci od kada imam plin, tek sad idem atestirati plin..

1.) da li na punioni plina onaj žuti papir koji dobijem, da li gore mora pisati litraza utocenog plina ili? jer sad mi je spremnik skoro pun, a nisam jos trazio taj zuti papir...

2.) jel se tehnicki koji obavim na atestiranju prizanje i za registraciju? jer meni je rega istekla u petak, osiguranje sam novo napravio,jedino nemam tehnicki jer nemam plin atestiran...zato i idem sad atestirati..heh---

3.)da li treba račun od ugradnje plina na atestiranju ili samo izjava?račun je jako stari, a znam da je rok za atestiranje oko 15 ili 30 dana

Security
Autoplin Master
Automobil koji vozite: Daewoo Nexia 1,5 55kw 97g.RIP-olways in my mind
Fiat Tempra 1.6 55 kw 94 g.
Marka i vrsta plinske instalacije: BRC _LCS od 2007 ,čeka na ugradnju

PostPostao/la Security » 22 vel 2009 19:54

1.) da li na punioni plina onaj žuti papir koji dobijem, da li gore mora pisati litraza utocenog plina ili? jer sad mi je spremnik skoro pun, a nisam jos trazio taj zuti papir...

Na tom papiru nepiše litraža,već je to samo potvrda da je napunjen ,neki naplate 10 kn ovjeu,a neki ne..

2.) jel se tehnicki koji obavim na atestiranju prizanje i za registraciju? jer meni je rega istekla u petak, osiguranje sam novo napravio,jedino nemam tehnicki jer nemam plin atestiran...zato i idem sad atestirati..heh---

Nema veze sad kad napraviš atest izvrši i tehnički sve zajedno ,i to je to.
Kad završiš sve ako ti nestave,traži romb LPG.

3.)da li treba račun od ugradnje plina na atestiranju ili samo izjava?račun je jako stari, a znam da je rok za atestiranje oko 15 ili 30 dana[/quote]

Nisam siguran,al mislim da netreba,no svejedno ponesi sve što imaš poslije možeš ostaviti kod kuće. Od viška glava ne boli..
:icon_new:
Dvaput mjeri,jednom reži...

dmmondeo
Autoplin veteran

PostPostao/la dmmondeo » 22 vel 2009 20:54

1. Žuti karton dobiješ od ugrađivača, na pumpi ti napišu datum i stave žig pumpe.
2. Na atestu se više ne radi izvanredni tehnički, samo pregled plina i slikanje auta.
3. Izjava servisera ti vrijedi po zakonu 30 dana(priznaju i malo starije), zavisi kod koga dođe atest u CVH. Račun ti ne treba. Vaga ti vrijedi 10 dana.

melkiot
Autoplin junior
Marka i vrsta plinske instalacije: Tartarini direkcija, sa bocom od 42l umjesto kotača.

PostPostao/la melkiot » 23 vel 2009 07:58

dmmondeo je napisao/la:1. Žuti karton dobiješ od ugrađivača, na pumpi ti napišu datum i stave žig pumpe.
2. Na atestu se više ne radi izvanredni tehnički, samo pregled plina i slikanje auta.
3. Izjava servisera ti vrijedi po zakonu 30 dana(priznaju i malo starije), zavisi kod koga dođe atest u CVH. Račun ti ne treba. Vaga ti vrijedi 10 dana.

2.) kako mislis da se ne radi izvanredni tehnicki? znaci da kosta manje onda ili?

3.) meni na izjavi ne pise datum ugradnje plina...rekao mi ugraditelj da je sve ovjereno,ali da si ja sam napisem datum ugradnje plina,ovisi kad cu ici na tehnicki

melkiot
Autoplin junior

PostPostao/la melkiot » 23 vel 2009 08:25

usput, da li auto prije vaganja moram napuniti punog benzinom??

absolute
Novi Korisnik

PostPostao/la absolute » 23 vel 2009 09:05

pozdrav

Za žutu knjižicu, ak se nije promijenilo - moras tankat plin do 7 dana prije registracije

Natrag na “Dijelovi za automobile”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.